Napište dopis pronásledovanému bratrovi nebo sestře

Po celém světě jsou kvůli evangeliu vězněni naši bratři a sestry. Jsou vězněni bez možnosti obhajoby, spravedlivého soudu a prožívají hlubokou samotu. V takové situaci může povzbudit i pouhá obálka beze slov s razítkem místa podání. Mnohokrát nejde tak o obsah, jako spíše o ubezpečení, že nejsou zapomenuti.

Maryam a Marziyeh

Maryam a Marziyeh jsou dvě mladé íránské dívky, které v Teheránu po léta rozšiřovaly Bible. Jejich prostřednictvím se mnoha muslimům dostal do rukou Nový zákon.

„Pověsily jsme na zeď mapu Teheránu a rozhodly jsme se zaplnit teheránské čtvrtě Novými zákony. V noci jsme vyšly do teheránských ulic a vhazovaly do poštovních schránek Nové zákony.“ Poté, co se vrátily, na mapě vyznačily křížem oblasti, které navštívily a modlily se za ně.

Jejich aktivity skončily, když je policie zatkla. Ihned po zatčení však začaly dostávat dopisy od věřících z celého světa, kteří je povzbuzovali. Dívky nakonec obdržely přes 7500 dopisů.

Maryam a Marziyeh později mezinárodní křesťanské organizaci ICC (International Christian Concern) řekly, že poznání, že věřící z celého světa „za námi stojí a dávají nám najevo svou solidaritu“, oslabovalo jejich samotu.

Proč psát dopisy?

Maryam a Marziyeh byly propuštěny v listopadu 2008, ale mnoho dalších křesťanů po celém světě zůstává ve vězeních. Každý den čelí teroru stráží, kteří se za své chování nikomu nezodpovídají. V temných vězeňských celách s téměř žádnými informacemi o vnějším světě trpí osamělostí a izolací.

Dopisy se většinou k vězňům nedostanou. Maryam a Marziyeh ve skutečnosti nikdy nepřečetly ani jeden list. Všech 7500 dopisů však přečetli jejich věznitelé. Vztah dozorců k Maryamem a Marziye se pozvolna měnil. Začali s nimi zacházet odlišně, protože věděli, že je svět sleduje. Stráže se dokonce zajímali o biblické verše zmíněné v dopisech a žádali je o výklad těchto veršů.

Zapojte se

Zapojte se a začněte pronásledovaným křesťanům zasílat do vězení dopisy.

Pokud máte touhu pomoci svým bratrům a sestrám, klikněte na odkaz níže a ICC vám zašle informace, které potřebujete k psaní dopisů a také vzory a doporučení, jak tyto dopisy psát. V emailu budete mít i kontakty a profily vězňů.

Pamatujte, že za našimi bratry a sestrami v utrpení stojí Pán Ježíš Kristus. Cokoli jste udělali trpícím, uvězněným či nemocným, udělali jste samému Kristu.

Na této stránce můžete vyplňte žádost: https://persecution.kindful.com/register/letter-writing-request

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám po

-red- Datum: 27. července 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

4 Komentáře

  • V evangeliu čtu něco jiného. Nečtu tam, že když někdo potřebuje pomoc, mám se za něj jenom modlit. Čtu tam, že máte aktivně pomáhat nemocným, uvězněným, uprchlíkům, hladovým. To jsou skutky víry, které vyžaduje Otec a které nás postaví vedle spravedlivých.

   Odpověď
   • Modlitba je duchovní skutek. Ale asi takhle, když Ježíš rozdával chléb dělal tak skutek pro hladové tělo a věděl, že ty lidi přicházeli hlavně kvůli tělesné potřebě. Ale to co na hoře mluvil to byl skutek duchovní a mluvil o skutečném nebeském chlebu – Svatém duchu.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář