Narodil se otrokem, ale jako misionář přivedl k Bohu tisíce lidí na Jamajce

Bývalý otrok, který se později stal baptistickým průkopníkem na poli misie na Jamajce, se dostal do kalendáře, podle kterého si Jižní baptisté (SBC) připomínají významné osobnosti.

Výkonný výbor SBC schválil, aby každá první neděle v únoru se připomínala evangelizační úsilí Georgea Lielea. Fred Luter, který sloužil jako první afro-americký prezident SBC v letech 2012–2014, s radostí přivítal tuto zprávu.

„Toto uznání pomůže členům denominace představit velkého misionáře, který měl nesmírnou roli při šíření evangelia otrokům při následování Ježíše Krista,“ řekl pro Baptist Press Luter.

„Misionářské úsilí George Lieleho potvrdilo přísloví:“ Červená, žlutá, černá a bílá, všichni jsme v Božích očích vzácní!“

„Pokud použiji sportovní termín z basketbalu, byl takou trojitou hrozbou, evangelista, misionář a zakladatel sborů. To vše za extrémně obtížných okolností, “řekl BP pastor Marshal Ausberry, předseda National African American Fellowship.

„Kdyby měl George Liele basketbalový dres, myslím, že bychom ho všichni měli na sobě. Oprávněně stojí spolu s misionářskými giganty jako byli Adonirum Judson (misionář v Barmě pozn red.) a William Carey (průkopník misie v Indii pozn. red. ). “

V roce 1773 se Liele stal baptistou a v roce 1775 se stal prvním vysvěceným černošským kazatelem v Americe. Po skončení občanské války se přestěhoval se svou rodinou na Jamajku, kde mu přes jeho službu přišli k Bohu tisíce obyvatel ostrova.

„Nejenže byl Liele plodným misionářem a evangelistou, ale také povzbuzoval své konvertity, aby šli kázat evangelium ztraceným. V důsledku jeho vedení šli do Savannah, Georgie, Nové Skotska a Sierry Leone, “ napsal Lesley Hildreth z misijní rady SBC.

„George Liele zemřel v roce 1828. Svoj žiovt začal jako otrok, ale prožil ho jako svobodný člověk v Kristu. Zanechal bohatý odkaz v podobě tisíců lidí, kteří byli proměněni dobrou zprávou o Ježíši Kristu.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 25. února 2020  Foto: screenshot YouTube George Liele

 

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář