Národní týden manželství na Rádiu 7

Česká redakce Rádia 7 se jako tradičně připojuje k celostátní iniciativně Národní týden manželství. Rozhovory, zamyšlení, biblická vyučování a mnohé další o manželství poslouchejte na www.radio7.cz nebo hledejte ve zvukovém archivu pořadů ke stažení. A co si (také) můžete v rámci NTM poslechnout?

 Rytmus – to je název nové série v pořadu Překročit hranice, ve které se tentokrát zaměříme na manželství. O manželství jako společné snaze o hledání stejného rytmu – podobně jako v tanci – mluví Lukáš Targosz poprvé v pondělí 12. února ve 14:45. (Reprízy 13. 2. v 11:15 a 16. 2. v 18:30.)

 Před vstupem do manželství máme různá očekávání. Představujeme si, jak by měl vypadat náš partner. Po svatbě nastavujeme, jakým směrem se bude ubírat naše domácnost. Jak budou probíhat dovolené, co s financemi nebo výchovou dětí. Jenže ne vše probíhá podle našich představ a přichází i zklamání. V rámci Národního týdne manželství budou manželé Pavel a Zuzka Kohlovi v pořadu Noční můry revidovat svá očekávání a zklamání. Připojte se k přemýšlení v pondělí 12. února od 22 hodin. (Repríza 16. 2. ve 23:00.)

Fortepiano, pořad Lenky Malinové, se na manželství zaměří ve středu 14. února od 13:00. Do svého života nechají nahlédnout Alena a Tomáš Najmonovi, takže vlastně půjde o takové „Manželství bez mýtů“. (Repríza 17. 2. v 10:00.)

Reklama

     

 

Téma letošního Národnío týdne manželství zarezonuje také v pořadu Kudy kam. V rozhovoru Lídy Hojková s Markem Prosnerem si všimneme závěru, který udělali Ježíšovi učedníci po jednom rozhovoru o principech manželství: „… pak je lépe se neženit“. Souhlasíte? Nebo vás takové prohlášení dráždí? Vytnout pár mýtů týkajících se manželství můžete při poslechu ve středu 14. února od 20:00 živě. (R 19. 2. ve 13:00.)

 Mýty, kterým v životě věříme, bývají dříve nebo později vystaveny zkoušce, kterou většinou nepřežijí. Letošní Národní týden manželství chce takto zamávat s mýty, kterým věříme o manželství. Kterým manželským mýtům přestali během společného života věřit manželé Karolína a Jakub Limrovi a jak se jim žije „obyčejné manželství“ pár let po nelehké zkoušce, kterou prošli? I o tom bude řeč v relaci Na sobotní frekvenci Proglasu 17. února po osmé ráno; na slyšenou se těší Kateřina Hodecová. (Repríza 21. 2. ve 22:00.)

 Další informace hledejte na www.radio7.cz; aktuality nabízí také FB stránky – www.facebook.com/radio7cz.

 

Tisková zpráva Foto: radio7.cz 

 

Kategorie: Společnost

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář