Našel se důkaz o biblickém zničení Sodomy?

Archeologové se domnívají, že nalezli důkazy o výbuchu, který je důsledkem exploze meteoru tesně nad zemí , který mohl být zodpovědný za zničení měst, vesnic a zemědělské půdy před 3700 lety v oblasti severně od Mrtvého moře.

Science News uvádí, že archeologický důkaz, který odhalil vědecký tým, naznačuje, že v oblasti došlo k masivnímu výbuchu, který se podobal tomu, co zasáhlo vzdálenější část Ruska před více než stoletím, informuje CBN News.

Obrovská exploze na Sibiři zničila celé lesy pokrývající plochu 7 000 čtverečních kilometrů. V průběhu let vědci přisoudili výbuch explozi meteoru tři až šest kilometrů nad zemí, protože nebyl nikdy nalezen žádný kráter.

Výsledná exploze v oblasti Mrtvého moře zničila civilizaci v okruhu 25 kilometrů, informuje Science News. Archeolog Phillips J. Silvia řekl časopisu, že 40 000 až 65 000 lidí bylo okamžitě zabito při výbuchu meteoru.

Příklad extrémního tepla způsobeného výbuchem ve městě Tall el-Hammam v bronzové době ukazuje, že oblast zažila dostatečně vysoké teploty, aby přeměnila střepy nádob na sklo. Teploty byly „možná stejně horké jako povrch slunce,“ řekl Silva časopisu.

Mohlo by to být místo biblického příběhu Sodomy? Times of Israel vydal článek z časopisu biblické archeologie z roku 2013, který napsal koordinátor společnosti TeHEP Dr. Steven Collins, a navrhuje, že oblast Tall el-Hammam je velkým kandidátem na biblické město Sodoma kvůli řadě faktorů, jako je lokalita města a jeho název.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Jhn Martin – Sodoma a Gomora, WIkimedia Commons

 

 

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář