Nastal čas jednoty, píší biskupové USA novému prezidentovi

Washington – Předseda biskupské konference USA, arcibiskup Los Angeles, mons. José Gomez, pogratuloval vítězi prezidentských voleb. „Uznáváme, že jako druhý prezident Spojených států vyznává katolickou víru, což jej váže k zesnulému prezidentu Johnovi F. Kennedymu.

„Děkujeme Bohu za požehnání svobody“, píší biskupové ve svém prohlášení. „Americký národ se touto volbou vyjádřil  a nyní nastal čas, aby se naši lídři spojili v duchu národní jednoty a projevili ochotu k dialogu a úsilí o společné dobro.

Naše priority a poslání – jako katolíků a obyvatel USA – jsou jasné. Jsme zde proto, abychom následovali Ježíše Krista, svědčili o jeho lásce v našich životech a budovali jeho království na zemi. Myslím, že v tuto chvíli dějin Spojených států mají katolíci zvláštní povinnost být tvůrci pokoje, podporovat bratrství a vzájemnou důvěru a modlit se za nového ducha pravého vlastenectví v naší zemi.

Demokracie po nás všech požaduje, abychom se chovali jako ctnostní lidé, projevující sebekázeň. Žádá, abychom respektovali svobodné vyjádření názorů a chovali se k sobě milosrdně a zdvořile, i když se v našich debatách může hluboce projevit vzájemný nesouhlas v otázkách práva a veřejné politiky.

Takto připustíme, že Joseph R. Biden, jr., obdržel dostatek hlasů, aby byl zvolen 46. prezidentem USA. Gratulujeme panu Bidenovi a uznáváme, že jako druhý prezident Spojených států vyznává katolickou víru, což jej váže k zesnulému prezidentu Johnovi F. Kennedymu. Gratulujeme také senátorce za Kalifornii, Kamale Harrisové, která se stává první viceprezidentkou v dějinách USA.  

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 8. října 2020 Foto: screenshot YouTube – Joe Biden

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář