Návrat dalších dětí do lavic biskupských škol v H.Králové bez komplikací

Hradec Králové – Návrat dalších dětí do lavic biskupské základní školy a biskupského nižšího gymnázia v Hradci Králové se v pondělí obešel bez větších komplikací. Nastoupila drtivá většina žáků, kterých se rozvolnění opatření proti šíření koronaviru týká. ČTK to řekl ředitel školy Jiří Vojáček. Hradecké biskupské gymnázium je osmileté nebo čtyřleté, je právně sloučené s hradeckou biskupskou základní a mateřskou školou.

„Vrátil se už celý první stupeň ZŠ a na druhém stupni na základce to je dnes polovina tříd. Jedná se o šestou a sedmou třídu, protože deváťáky jsme do školy nepustili, tento týden mají přijímačky. Na základce se vrátilo zhruba 60 dětí a na nižším gymplu asi 120,“ řekl Vojáček.

Název svazku hradeckých církevních škol zřizovaných biskupstvím, které mají jednoho ředitele, je Biskupské gymnázium, církevní základní škola, mateřská škola a základní umělecká škola Hradec Králové. Na gymnáziu v tomto školním roce studuje více než 600 studentů a na základní škole asi 270 žáků, další jsou v mateřské škole.

„Testování vypadá dobře. Co jsem procházel třídy, tak v každé bylo pár neprůkazných testů, musely se opakovat. Všichni jsou už otestováni, začínají se učit. Rozjezd bude pozvolný, tento týden je nečekají žádné klasifikované písemky. Až přijdou podruhé, budou psát písemky ze stěžejních předmětů, pak bude dovoleno psát písemné práce i v dalších předmětech,“ řekl Vojáček.

Podle něj je chybou a ostudou ČR, že dosud nebyla výuka na školách obnovena v plné míře. „Všechny školy zavřely a stejně jsme byli nejhorší. Je to také velká potíž pro učitele, kteří musejí učit zároveň distančně a prezenčně,“ řekl ČTK Vojáček.

Do tříd se v pondělí vrátili žáci druhého stupně ZŠ a nižších ročníků víceletých gymnáziích v Královéhradeckém, Plzeňském, Karlovarském, Středočeském, Libereckém, Pardubickém kraji a v Praze. Čeká je tzv. rotační výuka, to znamená, že týden se budou učit ve škole, týden z domova. Hradecký kraj patří mezi regiony ČR, kde byl již minulý týden naplno obnoven provoz mateřských škol. Již dříve se do škol vrátili v režimu tzv. rotační výuky také děti z prvního stupně a předškoláci.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 3. května 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář