Nejbohatší Francouz přislíbil 200 milionů eur na obnovu Notre Dame

Nejbohatší muž Francie přislíbil €200 milionů na obnovu katedrály Notre Dame v Paříži po ničivém požáru v pondělí večer.

Miliardář Bernard Arnault je podle Cathholic Herald největším dárcem z půl miliardy eur, které byly dosud přislíbeny zachránit katedrálu. François-Henri Pinault, manžel hollywoodské herečky Salmy Hayek, také nabídl na obnovu 100 milionů eur, podobně nadnárodní ropná společnost Total rovněž přislíbila stejnou sumu.

„Skupina LVMH dává státu a úřadům k dispozici všechny své týmy, kreativní, architektonické, finanční, na pomoc při dlouhé práci na rekonstrukci a také při fundraisingu,“ uvedla v prohlášení společnost, kterou vlastní rodina Arnaultových.

Mail také uvádí, že Valerie Pecresseová, prezidentka regionu Île-de-France, přislíbila „záchrannou pomoc“ ve výši 10 milionů eur na pomoc při rekonstrukci. „Tato rekonstrukce, která bude zřejmě velmi drahá, zmobilizuje celou zemi,“ dodala.

V úterý odpoledne Air France prohlásila, že nabídne všem cestujícím, kteří se účastní restaurátorských prací na katedrále, bezplatné cestování.

„Týmy společnosti Air France a Air France-KLM po celém světě jsou od té doby hluboce zasaženy a smutné,“ uvedla letecká společnost.

„To je důvod, proč Benjamin Smith, generální ředitel Air France-KLM, učinil rozhodnutí s Anne-Marie Couderc, prezidentkou Air France-KLM, a Anne Rigail, generální ředitelkou společnosti Air France, že Air France zajistí bezplatnou dopravu všech oficiálních aktérů, kteří se zúčastní rekonstrukce katedrály Notre-Dame v Paříži.

„Kromě toho skupina Air France-KLM vytvoří pro své zákazníky v následujících dnech dobrovolný systém fundraisingu, který by pomohl s financováním rekonstrukčních prací.“

Prokurátoři zatím vylučují úmyslnou příčinu požáru.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-   Foto: Wikimedia Commons – Bernard Arnault

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář