Nejméně 120 lidí bylo od února zabito pastevci kmene Fulani

Nejméně 120 lidí bylo od února zabito při útocích kmene Fulani v nigerijském státě Kaduna. Nejnovější útok v pondělí 18. 3. měl za následek smrt více než 50 osob a zničení více než 140 domů.

Guvernér státu Kaduna, Nasir El-Rufai, zavedl podle The Christian Post přísná bezpečnostní opatření v tomto problémovém území. Zákaz vycházení přichází jako následek nedávných útoků proti komunitám v převážně křesťanské oblasti.

V pondělí bylo zabito 52 lidí, desítky byly zraněny a asi 143 domů bylo zničeno při útocích na vesnice Inkirimi, Dogonnoma a Ungwan Gora v okrese Maro. Pondělní útok následoval po nedělním útoku ve vesnici Ungwan Barde, kde bylo zabito 17 lidí a byly spáleny desítky domů. Koncem února došlo v Maru k dalšímu útoku, který vyústil v úmrtí asi 38 křesťanů, domy a kostel byly spáleny.

Nevládní organizace CSW, která obhajuje pronásledované křesťany po celém světě, uvádí, že mezi obětmi pondělních útoků byly ženy i děti. Přeživší sdělili neziskové organizaci, že útočníci byli rozděleni do tří skupin. Jedna skupina střílela a zabíjela lidi, druhá zapalovala budovy a třetí pronásledovala lidi, kteří uprchli.

„Jsme hluboce znepokojeni obnovou útoků a posíláme naši nejhlubší soustrast pozůstalým,“ uvedl výkonný ředitel CSW Mervyn Thomas ve svém prohlášení. CSW vyzývá nigerijskou federální vládu, aby se rozhodným a nezaujatým způsobem vypořádala s násilím.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto:screenshot YouTube – ilustrační

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář