Největší facebookové křesťanské stránky v USA jsou vedeny trollími farmami

Devět z dvaceti největších facebookových stránek pro americké křesťany provozují východoevropské trollí farmy. To alespoň tvrdí uniklé interní dokumenty od MIT Technology Review.

Magazín Relevant informuje, že data poukazují na rozsáhlou dezinformační kampaň na sociální síti.  Tyto facebookové skupiny, založené převážně v Kosovu a Makedonii, byly obzvláště úspěšné, pokud jde o zacílení na americké křesťany.

 

Ačkoli jde o více stránek, většinou jsou provozovány stejnými skupinami. Jejich křesťanské facebookové stránky dohromady zasahují přibližně 75 milionů uživatelů měsíčně – což je 20krát větší publikum, než co mají další největší křesťanské facebookové stránky.

Studie podle Relevant zjistila, že tyto trollí farmy cílí na stejné publikum, jaké se v roce 2016 Rusko pokusilo zmanipulovat vlastní dezinformační kampaní na Facebooku. Ačkoli si byl Facebook vědom trollích farem a jejich manipulace s Američany, pro řešení tohoto problému udělal jen málo.

„Naše platforma poskytla největší hlas v křesťanské americké komunitě hrstce špatných herců, kteří na základě svých mediálních produkčních postupů nikdy nebyli v kostele,“ napsal autor zprávy Jeff Allen.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. října 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář