Největší hrozba pro současné křesťanství přichází zevnitř, tvrdí teologové

 

Podle teologů, kteří se u příležitosti oslav pětistého výročí protestantské reformace zúčastnili tematické debaty na půdě Ligonier Ministries, největší hrozba pro současné křesťanství vyvěrá z jeho středu.

Profesor teologie Sinclair Ferguson uvedl, že dle jeho názoru nejzákeřnější nebezpečí přichází přímo z řad křesťanů. „Pro křesťanství představují mnohem větší hrozbu než islám. Islám nemůže zničit evangelium, ale křesťané to udělat mohou a také dělají,“ prohlásil Ferguson. „Církev je pro křesťanství největší hrozbou na světě. Bůh nám pomáhej,“ dodal.

Reklama

Souhlasil s ním i Stephen J. Nichols z Reformation Bible College, který se kriticky vyjádřil ke stavu moderní církve. „Obzvlášť my v americké církvi máme příliš rozvolněný pohled na Boha, což může být zdrojem teologických neduhů,“ doplnil Nichols.

Panelová diskuze byla součástí akce z velké části věnované postavě Martina Luthera. Ve své přednášce o jeho významu pro reformaci hovořil například Derek W.H. Thomas, představitel presbyteriánské církve v Jižní Karolíně. Martin Luther podle něj pomohl církvi opět najít cestu k evangeliu.

„Luther evangelium znovuobjevil tak dramaticky a osobně, že to téměř připomínalo způsob, jakým ho objevil apoštol Pavel,“ uvedl Thomas. „Bible přeložená do vašeho rodného jazyka a možnost si ji číst bez toho, aniž by ji interpretovali kněží a církev, to byla v 16. století stále ještě novinka,“ popsal Thomas dobový kontext reformace. Zdůraznil, že právě Luther má spolu s ostatními reformátory zásluhu na zpřístupnění Písma nebývalému množství čtenářů.

 

Zdroj: The Christian Post  Foto: (SCREENSHOT: YOUTUBE/LIGONIER MINISTRIES)

[Reklama

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář