Největší protestantská denominace v USA pořádá národní kongres, promluví i Mike Pence

Dallas – Největší protestantská denominace v USA pořádá dnes a zítra (12. – 13. 6. 2018) národní kongres v Dallasu. Očekává se, že zasedání bude vypjaté kvůli genderové otázce.

Během posledních dvou měsíců byli Jižní baptisté otřeseni několika skandály, včetně skončení lídra denominace, který měl na tomto setkání přednést klíčové kázání. Místo toho se denominační schůzka uskuteční bez Paige Pattersona – a s novým zaměřením, na postavení žen v církvi.

Kromě toho denominace učinila v pondělí překvapivé oznámení, že ve středu na kongresu promluví viceprezident USA Mike Pence. Steve Gaines, předseda jižní baptistické konference, uvedl ve svém prohlášení, že projev viceprezidenta „bude vyjádřením uznání Jižním baptistům za přispění k morální struktuře našeho národa.“

Pence, sám evangelikální křesťan, je populární mezi Jižními baptisty. Svojí inklinací k Republikánům patří Jižní baptisté k nejsilnějším zastáncům Trumpovy administrativy.

Delegáti budou také volit nového prezidenta. Předním kandidátem na tuto pozici je pastor James David (J.D.) Greear. V případě jeho zvolení by se jednalo o doposud nejmladšího prezidenta denominace; J.D. Greear je narozen 1. 5. 1973. Jmenování dalších kandidátů by mohlo nastat během konference. Greear zdůrazňuje misi ve své pastýřské službě. Je známý tím, že inspiruje stovky členů, aby se přestěhovali do jiných měst a založili nové sbory.

 

Zdroj: The Washington Post  Foto: Steve Gaines, Wikimedia Commons 

 

Kategorie: Církev

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář