Nejznámější křesťanské kapely sloužící v církvi

Mnoho křesťanských sborů se shromažďuje v neděli, aby zpívali hymny nebo uctívali písněmi populárních sólových umělců, jako jsou Michael W. Smith, Kari Jobe a Chris Tomlin. Ale v některých sborech nyní dominují současné kapely. Uctívání hudbou se v průběhu času změnilo z klasických písní v jednoduché melodie v moderním stylu. Zde je seznam křesťanských kapel, které ovlivňují styl uctívání v mnoha státech světa.

Hillsong

V čele hitparády církevních kapel, které formují kulturu bohoslužeb, jsou tři kapely, které pocházejí z populární australské Hillsong Church.

„Na začátku osmdesátých let jsem s manželkou založil Hillsong Church s vizí vybudovat církev, která by během shromáždění uctívala písněmi naší vlastní kapely,“ řekl pro The Christian Post pastor Brian Houston.  „Neměl jsem tušení, že naše písně bude zpívat každý týden přes 50 milionů věřících na všech kontinentech světa. Nepochybně naše cesta je zázračný příběh a svědectví o úžasné milosti Boží, pro kterou neexistuje žádné přirozené vysvětlení,“ dodal.

Hillsong má tři populární skupiny, Hillsong Worship, Hillsong United a Hillsong Young and Free. „Náš růst do tří odlišých výrazů uctívání byl záměrný s odhodláním sloužit lidem všech generací,“ vysvětlil Houston.

Bethel Music

 Bethel Music je další kapela, která vznikla ze skupiny věřících kongregace Bethel v Reddingu v Kalifornii. Od té doby, co před sedmi lety začali, Bethel Music vyrostla do kapely s celosvětovým dosahem.

„Jsme hluboce vděční za příležitost k uctívání písní a hudbou, které oslavují Boha a posilňují globální společenství věřících. Jsme povzbuzeni všemi ostatními úžasnými křesťanskými hudebníky, kteří přinášejí naději prostřednictvím svých bohatých talentů a z celého srdce uctívají Pána,“ řekli hudebníci kapely Bethel Music pro The Christian Post.

Elevation Worship

Elevation Church v Charlotte v Severní Karolíně patří mezi nejrychleji rostoucí sbory ve Spojených státech od svého založení v roce 2006. Nyní pod vedením pastora Steva Furticka se Elevation Worship stala domácí kapelou sboru známou mezi věřícími v Americe.

Album kapely s názvem Here in the Heaven s písní O come to the Alter, bylo iTunes označeno jako jedno z nejlepších křesťanských alb v roce 2017. Jejich nejaktuálnější album, Hallelujah Here Below, patří momentálně mezi nejpopulárnější alba v křesťanské hitparádě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

 

-mn- Zdroj: The Christian Post Foto. Youth in Christ

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář