Německá policie vyšetřuje teroristickou hrozbu, v Rakousku zatkli čtyři lidi

Berlín/Vídeň – V Rakousku dnes zatkli čtyři osoby z islamistických kruhů, podle agentury DPA to může mít souvislost s vyšetřováním teroristické hrozby a možného plánu na útok na katedrálu v Kolíně nad Rýnem a na kostel ve Vídni. Také v Německu se podle deníku Bild zatýkalo, úřady to ale zatím nepotvrdily. V kolínském dómu budou v hektickém vánočním období platit zpřísněná bezpečnostní opatření, před půlnoční mší se věřící musejí připravit na kontroly.

O vyšetřování možných plánů na teroristický útok v sobotu informoval německý list Bild. Podezření padá podle DPA na skupinu napojenou pravděpodobně na teroristickou organizaci Islámský stát-Chorásán. To je afghánská větev hnutí Islámský stát (IS), která bojuje proti vládnoucímu fundamentalistickému hnutí Tálibán.

SOUVISEJÍCÍRakouské úřady zadržely 16letého mladíka, jenž údajně plánoval útok na synagogu

Katedrálu v Kolíně nad Rýnem v sobotu večer prohledaly policejní jednotky se psy, podle DPA neobjevily nic podezřelého ani žádné výbušniny. Rakouská kontrarozvědka BVT dnes zatkla čtyři osoby a nyní je vyslýchá, podrobnosti nejsou k dispozici. Podle agentury APA rakouské bezpečnostní složky nemají informace o tom, že by možná teroristická hrozba měla nějaké konkrétní obrysy.

List Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) napsal, že lidé směřující do kolínské katedrály se přes Vánoce budou muset připravit na to, že je budou čekat přísnější kontroly. Policie bude prohledávat zavazadla, a doporučuje proto, aby si lidé s sebou dovnitř žádné tašky nebrali a na mše se vypravili s dostatečným časovým předstihem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 24. prosince 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář