Německo kvůli koronaviru zvýší pomoc přeživším holokaustu

Berlín – Německo kvůli koronaviru zvýší pomoc pro přeživší holokaustu. Na 240.000 stále žijících židovských obětí nacistického režimu by tak během dvou let mohlo dostat každá 2400 eur (téměř 65.500 Kč). Německé ministerstvo financí se na tom dohodlo s židovskými organizacemi, informovala agentura AFP.

Kabinet za tímto účelem zřídí zvláštní fond, do něhož vloží více než půl miliardy eur. Záměr musí ještě schválit dolní komora německého parlamentu.

„V době pandemie covidu-19 Německo obzvlášť pociťuje svoji historickou odpovědnost vůči těm, kteří byli pronásledováni nacistickým režimem,“ uvedla mluvčí ministerstva a dodala, že celá spolková vláda si je vědoma, že nacistické bezpráví nemohou peníze vynahradit.

Většině lidí, kteří přežili věznění v nacistických koncentračních a vyhlazovacích táborech, je nyní přes 80 let. Koronavirus pro ně představuje nebezpečí nejen kvůli jejich vysokému věku, ale i proto, že pobyt v táborech jim nenávratně poškodil zdraví, sdělilo ministerstvo. Berlín už dříve zvýšil prostředky na pomoc poskytovanou obětem holokaustu v jejich domovech.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 18. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář