Německý pro-life pár se nechal inspirovat Gretou Thunbergovou. Ve svém hnutí chtějí homosexuály i feministky

ŘÍM – Mladý německý pár inspirovaný aktivistkou Gretou Thunbergovou a jejími protesty s názvem Pátky pro budoucnost se snaží šířit vizi Evropy jako kontinentu, který je „otevřený transcendentní dimenzi života“ a zahájili kampaň Neděle pro život. Každou neděli budou v ulicích měst po dobu asi 30 minut poukazovat na problematiku nenarozených dětí a jejich matek.

Alicia a Andreas Dürenovi, kteří žijí v německém Augsburgu se svými dvěma dcerami, se snaží se svou novou iniciativou zapojit místní obyvatele do pro life aktivit.

Alicia je Američanka, ale nyní žije v Evropě se svým manželem v jeho rodném Německu. Pro portál Crux mluvila o potížích při snaze vychovat dvě malé děti ve víře, protože světská společnost kolem nich je stále více nepřátelská vůči církvi a hodnotám, které se snaží předávat svým potomkům.

„V Evropě je třeba něco udělat … tento kontinent ztrácí city. Vypadá to, že ztratil duši,“ poznamenala a uvedla, že právě tento dojem ji inspiroval k zahájení jejich nové iniciativy Neděle pro život.“

Ve svém projevu řekla, že „Evropa, která již není otevřena transcendentní dimenzi života, je Evropa, která riskuje, že pomalu ztratí vlastní duši.“

Dürenovi sledovali úspěch iniciativy mladé Švédky v oblasti změny klimatu a chtěli udělat něco podobného v aktivitách pro podporu života nenarozených dětí.

Žádají místní komunity a rodiny, aby si vybraly trasu ve svých městech a chodili po ní každou neděli s cílem obhajovat důležitost lidského života.

Během letošního Pro-life Tour, kdy Alicia dostala poprvé nápad začít vlastní akci, která by probíhala každý týden. Jako Američanka uvedla, že pro-life komunita v Německu spíše skomírá ve srovnání s prosperujícím hnutím ve Spojených státech. Celému tématu potratů se podle jejího názoru „vyhýbáme jako moru“ kvůli pocitu politické korektnosti.

„V Evropě je toto téma mrtvé,“ řekla dále pro Crux s tím, že se setkala s lidmi, kteří nevěděli, co je to „pro-life.“

„Chceme, aby to bylo spíše sekulární hnutí než katolické,“ řekla Alicia, protože pak má potenciál oslovit širší okruh lidí. „Chceme homosexuály, chceme feministky, chceme, aby všichni fandili životu, protože to není náboženské téma. Je to lidské téma,“ uvedla na závěr.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 5. září 2019  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

4 Komentáře

 1. Jsou svobodné bytosti a mají právo si vybrat. Já jsem si vybral ten svět co přijde s příchodem Ježíšem. O tento nechutný svět prolezlý hříchem a korupcí nestojím, tento svět je strůjce hříchu a pekla.
  Jsme svobodné bytosti a proto máme každý právo si vybrat buď svět dokonalý bez hříchu anebo svět nedokonalý plný hříchu.

  Odpověď
 2. Olga Nedbalová

  Problém je v tom, že si vybrat nemohou, jsou prostě zavražděni. Zákon upírá právo na život a vražda je nazývána lékařským zákrokem. Právo jednoho člověka (matka) je nadřazeno nad právo druhého člověka (dítě). Bible na žádném místě nehovoří o člověku až od 12-tého týdne těhotenství. Lidská bytost je milovaná Bohem již od prvních okamžiků své existence, vždyť On nás zná již v lůně naší matky. Z praktického hlediska, jako následovníci Krista,pouze mlčky nepřihlížejme vraždám.
  Matouš 25, 45 „On jim odpoví: ‚Amen, pravím vám, cokoliv jste neučinili jednomu z těchto nepatrných, ani mně jste neučinili.‘ 46 A půjdou do věčných muk, ale spravedliví do věčného života.“
  Nemyslím si také, že my si můžeme svobodně vybrat svět bez hříchů. I já vyznávám, že jsem byla pod otroctvím hříchů a otroctví mě může zbavit pouze Ježíš Kristus, náš Pán a spasitel. Jen díky působení Ducha Svatého se mi začaly otevírat oči, a já viděla, co všechno je špatné v mém životě a začala toužit po životě naplněném přítomností Ježíše Krista.

  Odpověď
  • Olga Nedbalová

   Souhlasím, spojení homosexuálu a feministek s pro-life je opravdu nejen zvláštní, ale odporuje i biblickému učení. Ježíš se sice hříšníkům nevyhýbal, ale hřích odmítal. Odpuštění hříchů je vždy spojeno s opuštěním hříšného chování. Křesťané by neměli hlásit falešné evangelium ve stylu, můžete si dělat, co chcete, určitě vám bude odpuštěno. Nicméně, mě také trápí, že církve se příliš nechtějí vyjadřovat k problematice potratů. Někdo potraty srovnává holocaustem a já s tím souhlasím. Prostě mě z toho bolí srdce.

   Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář