Německý soud uložil doživotí za vraždu konvertitky ke křesťanství

Berlín – Soud v bavorském Traunsteinu uložil doživotní trest vrahovi ženy, která přestoupila ke křesťanství. Pachatel i oběť pocházejí z Afghánistánu a letmo se znali, informovala agentura DPA.

Odsouzeným mužem je 30letý muslim, který 38letou ženu ubodal v dubnu roku 2017 v supermarketu v obci Prien am Chiemsee před zraky jejích obou synů ve věku pět a 11 let.

Soud vycházel z mimořádné tíže viny odsouzeného, takže je prakticky vyloučeno jeho předčasné propuštění po 15 letech, poznamenala agentura DPA. Muž měl ale nařízeno opustit Německo, takže bude pravděpodobně po odpykání několika let vykázán do Afghánistánu, dodala agentura.

Reklama

 

Soud svým rozsudkem vyhověl návrhu státního zastupitelství, které dospělo k závěru, že muž ženu zavraždil kvůli její náboženské příslušnosti.

Obhájce obžalovaného Harald Baumgärtl naopak požadoval mírnější klasifikaci trestného činu s poukazem na mimořádnou životní situaci obžalovaného. Odmítnutý žadatel o azyl prý byl od dětství konfrontován s násilím a smrtí. Obžalovaný se ve své závěrečné řeči pozůstalým omluvil.

 

Autor: ČTK Foto: CC Search

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář