V německých parlamentních volbách kandiduje Lidová fronta pro osvobození Palestiny

 

BERLÍN – Ve volbách do německého Bundestagu, které se mají konat za necelý měsíc, bude společně s německou Marxisticko-leninskou stranou kandidovat i hnutí Lidová fronta pro osvobození Palestiny. Jde o marxistické sekulární národně osvobozenecké hnutí, které existuje od šedesátých let a v minulosti se „proslavilo“ složitými teroristickými operacemi, jako byly únosy letadla, a obecně na útoky zamířené proti Izraelcům doma i v zahraničí.

K jeho akcím patřil například únos tří letadel mířících do New Yorku v roce 1970 či masakr na izraelském letišti v Lodu, kdy zemřelo 28 lidí. Aktivní byla Lidová fronta pro osvobození Palestiny i později během druhé intifády, naposledy se přihlásilo k útoku v jeruzalémské synagoze, kdy byli sekyrami a noži povražděni čtyři modlící se Židé a jeden policista. Hnutí se v minulosti postavilo proti mírovému procesu a boj proti Izraeli prohlašuje ve shodě se svou marxistickou ideologií za boj proti západnímu imperialismu.

Aktivity Lidové fronty pro osvobození Palestiny jsou v Německu podle tamních bezpečnostních složek minimální. Občas však někteří jeho představitelé veřejně vystoupí – tak například známá teroristka Leila Khaledová se objevila nedávno na konferenci ve Wuppertalu k připomínce tzv. „Dne země“, spojeného s rozehnáním palestinských demonstrací v Izraeli roku 1976, během nichž bylo zabito pět arabských demonstrantů. Khaledová zde podpořila hnutí BDS – za bojkot Izraele, stažení investic a sankce.

Volker Beck z německé strany Zelených, který je předsedou parlamentní skupiny izraelsko-německého přátelství, sdělil médiím, že „k tomuto nemělo nikdy dojít, aby protiizraelská teroristická skupina utvořila předvolební alianci a stala se volitelnou. Spolkové ministerstvo vnitra musí urychleně zakročit a Lidovou frontu pro osvobození Palestiny zakázat“.

 

Zdroj: ztis.cz Foto: Wikimedia Commons, Vojáci LFOP v roce 1969.

 

Kategorie: Politika

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář