Němečtí a francouzští protestanté si budou volit nové vedení

Ve dvou hlavních evropských protestantských orgánech, ve francouzské CNEF a v německá EKD, bude v  následujících měsících probíhat volba.

Hlavní protestantská evangelická církev Německa (EKD) oznámila seznam 22 kandidátů, jedenácti žen a jedenácti mužů, pro nadcházející volby do Rady. Třináct z nich jsou teologové.

Předsedkyně synody EKD Anna-Nicole Heinrichová upozornila, že řídící orgán církve bude poprvé zvolen digitálně. Hlasování proběhne 9. listopadu na synodní konferenci v Brémách a to na šestileté funkční období. 

Na schůzi 10. listopadu bude také zvolen nový předseda Rady, protože současný úřadující bavorský biskup Heinrich-Bedford-Strohm z Mnichova již nekandiduje. 61letý duchovní vede EKD od listopadu 2014.

Hlasovat může 128 členů církevního parlamentu a 20 členů církevní konference. Mohou navrhnout další kandidáty.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Rada řídí EKD ve všech záležitostech, které nejsou výslovně vyhrazeny jiným orgánům.“ Jeho konkrétním zájmem je zajistit spolupráci mezi církevními organizacemi a sdruženími ve všech oblastech, zastupovat protestantské křesťanství ve veřejné sféře a vyjadřovat se k otázkám náboženského a sociálního života,“ vysvětluje podle Evangelical Focus EKD na svých webových stránkách

Nový prezident CNEF nastoupí v červnu 2022

Výbor Národní rady evangelikálů ve Francii (CNEF) „se rozhodl požádat Erwana Cloarce, pastora Federace francouzských evangelikálních baptistických církví (FEEBF), aby se od června 2022 ujal pozice prezidenta CNEF,“ uvedl ředitel z odporu komunikace Romain Choisnet na twitteru.

Evangelical Focus v této souvislosti informuje, že baptistický pastor z Lyonu se stane nástupcem Christiana Blanca, letničního pastora z Assemblies of God, který je ve funkci od roku 2019.

„Jsem přesvědčen, že toto je výzva, kterou mi adresoval CNEF, ale také krok, který Bůh připravil předem. Určitě to bude zahrnovat změny z osobního, rodinného a pastoračního hlediska, ale zůstávám pokojný a vyrovnaný a připravený na to, co přijde,“ reagoval na své zvolení baptistický pastor.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. října 2021 Foto: EKD – biskup Heinrich-Bedford-Strohm

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář