Němečtí křesťané způsobili při evangelizační akci chaos v metru

Valencie – Devět evangelistů z Německa bylo zatčeno v sobotu ve španělském městě Valencie poté, co způsobilo paniku ve stanici metra, když křičeli fráze jako „všichni budete hořet v pekle“.

Denník La Vanguardia informoval, že devět mužů z Německa bylo v neděli převezeno k soudu a ponecháno ve vazbě. Soud uvedl, že devět mužů je vyšetřováno pro trestný čin narušení veřejného pořádku, neboť jejich řeč vedla ke konflliktu, ve kterém byla jedna žena zraněna. Ta si zranila nohu, když se lidé v panice snažili opustit stanici.

Lidé byli údajně vyděšeni, když slyšeli kazatele nesoucí velký kříž a batohy. Svědkové říkají, že křičeli fráze jako „jste hříšníci“, „zemřeme“ nebo „budete hořet v pekle“ a obviňovali cestující, že jsou „plni alkoholu, drog a hříchu“.

Rozruch mezi cestujícími přinutil vedoucího metra zastavit vlak. Policisté potvrdili, že všichni Němci jsou ve věku mezi 19 a 37 lety.

Navzdory všeobecnému poklesu náboženské víry došlo v Španělsku k vzestupu evangelikálních sborů, jak uvedla pololetní zpráva Organizace pro náboženský pluralizmus. Ta uvádí, že v zemi je 4 045 evangelikálních společenství, což je nejvyšší počet od začátku sledování vývoje.

„Sbor a půl je ve Španělsku vytvořen každý týden, šest nových sborů měsíčně, to je 82 společenství ročně. Čísla stále rostou díky iniciativám zakládání sborů, které provádějí církve a denominace, “ řekl Máximo Álvarez, vedoucí evangelizačního hnutí ve Španělsku.

Růst přichází navzdory pokračující hospodářské krizi ve Španělsku a navzdory překážkám, pokud jde o získání stavebních povolení, s nimiž se mnoho kongregací potýkalo.

 

 

Autor: -mn- Zdroj: The Christian Post  Foto: Flickr.com

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář