Nepálský pastor bude po zamítnutí odvolání Nejvyšším soudem uvězněn za modlitbu

Pastor Kešab Rádž Áčárja byl za svou náboženskou činnost odsouzen k jednomu roku vězení, což je výrazný zásah do náboženské svobody v Nepálu. Nejvyšší soud země potvrdil předchozí rozsudek nad pastorem. Ten nyní čeká na odpověď soudu na své odvolání o přeměně trestu na pokutu.

„Pastor Kešab musí nyní čelit trestu odnětí svobody, pokud soud nevyhoví jeho odvolání o přeměnu trestu odnětí svobody na pokutu,“ uvedla podle The Christian Post v prohlášení právní skupina ADF International, jejíž právníci vedou pastorovu obhajobu.

SOUVISEJÍCÍNepálský nejvyšší soud odsoudil pastora k vězení kvůli konverzím ke Kristu 

Pastor Kešab ve svém prohlášení vyjádřil své roztrpčení, ale zůstává plný naděje a vyzval k mezinárodnímu zásahu na ochranu náboženské svobody v Nepálu, který byl dříve jediným hinduistickým královstvím na světě. „I když mi hrozí další vězení, je to znepokojující, nacházím útěchu v Bohu a věřím, že skrze něj je možné všechno,“ uvedl.

Pětatřicetiletý Kešab, vedoucí církve Abundant Harvest v nepálské Pokhaře, poděkoval svým příznivcům za modlitby a podporu pro něj a jeho rodinu.

Případ pastora Kešaba začal v březnu 2020, kdy byl zatčen za to, že pozval jednoho muže do svého domu k modlitbě, což vedlo k obvinění z „pobuřování náboženského cítění“ a „proselytismu“. Okresní prokuratura ve městě Dolpa vznesla obvinění podle nepálského trestního zákoníku, který kriminalizuje náboženské konverze a šíření náboženství, přičemž tresty zahrnují odnětí svobody a pokuty.

V listopadu 2021 byl pastor Kešab za údajné trestné činy odsouzen ke dvěma letům vězení a pokutě 20 000 nepálských rupií (zhruba 3000 korun). Tento trest byl později Vrchním soudem v Džumle snížen na jeden rok. Navzdory jeho odvolání Nejvyšší soud potvrdil rozhodnutí Vrchního soudu, takže pastor Keshab má možnost přeměnit trest odnětí svobody na pokutu jako jedinou možnost odvolání.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. ledna 2024 Foto: Morning Star News – pastor Kešab s rodinou

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář