Nepřátele nemilujeme ze sympatií, nýbrž pro Boží lásku

Los Angeles – „Na cestě životem se musí najít někdo, kdo bude mít dostatek rozumu a morálky, aby přetrhl řetězec nenávisti. Může se tak stát jedině pokud do středu našeho života vstoupí etika lásky,“ cituje z Martina Luthera Kinga arcibiskup José Gomez. V prohlášení k Národnímu dni připomínajícímu osobnost tohoto vůdce hnutí za občanská práva, zavražděného před více než půl stoletím, předseda amerického episkopátu klade důraz na jeho poselství křesťanské lásky a nenásilí.

Arcibiskup Gomez připomíná nepokoje, které se přehnaly Spojenými státy letos v létě a nedávno propukly znovu na washingtonském Kapitolu. „Naše země se stala příliš rozhněvaná, příliš zatrpklá a příliš rozdělená,“ píše předseda amerického episkopátu a dodává, že společnost stojí před podobnými volbami jako kdysi reverend King a klade si otázku jak bojovat proti nespravedlnostem. Všechny, kdo usilují o obnovu duše národa vybízí k následování Kingovy cesty: „Se silami nenávist a neznalosti se musíme střetnout silou lásky. Musíme se opět nechat poučit moudrostí evangelia, milovat své nepřátele a žehnat těm, kdo jsou proti nám. V této chvíli by reverend King poradil každému, kdo se účastní veřejného života, aby usiloval o smíření a odmítl snadné pokušení odvety a obviňování,“ píše arcibiskup Los Angeles.

Připomíná také – opět s odvoláním na výroky Martina Luthera Kinga – že důvodem, proč milovat své protivníky, není to, že by byli roztomilí nebo dokonce sympatičtí, nýbrž skutečnost, že je miluje Bůh. „Svou láskou se snažíme o jejich obrácení a přítelství a nikoli jejich ponížení. To je naše křesťanská povinnost v této chvíli – být léčitelé a tvůrci pokoje, překonávat zlo a lži, nikoli tím samým, nýbrž slovy pravdy a činy lásky,“ píše předseda amerického episkopátu ve chvíli, kdy se mnozí obávají dalších nepokojů v souvislosti s dnešní inaugurací  Joe´a Bidena, který se stane 46. prezidentem Spojených států.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 20. ledna 2021 Foto:

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. To co dnes Biden udělal a co prohlásil je totální bezbožnost a záměrné prohloubení nenávisti. Pohár bude brzo vylit.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář