Neradostné demografické výhledy Evropy podle francouzského ekonoma

Francie. Za čtyřicet let bude většina Evropanů vyznávat islám. Muslimové nepotřebují válčit, aby získali na Starém kontinentu převahu, stačí se podívat na demografické údaje. Katastrofálnímu demografickému propadu v Evropě se věnuje francouzský ekonom Charles Gave na stránkách měsíčníku Causeur.

„Začněme od drobné anekdoty. Poprvé v dějinách jsou téměř všichni evropští lídři bezdětní: Merkelová, Mayová, Macron, premiéři Itálie, Švédska, Holandska, Lucembursku a Irska. Nikdo z nich nemá děti. Pouze Belgičan Charles Michel a Španěl Mariano Rajoy mají každý po dvou. Nemohu se ubránit dojmu, že ten, kdo nemá děti nemá ani stejnou představu budoucnosti jako ten, kdo je má. Pro toho, kdo nemá děti končí budoucnost příštími volbami nebo vlastní smrtí,“ píše francouzský ekonom na adresu evropských politiků. Ve svých závěrech nebere v potaz migrační proudy, které jistě budou pokračovat, ale kalkuluje pouze na základě stávající situace.

V Německu nemá děti 30 procent žen a na jednu Němku – nepočítáme-li přistěhovalce – připadá zhruba 1,4 dítěte. Podobná situace je ve většině zemí Starého kontinentu. Na stovku prarodičů připadá v průměru 42 vnoučat. Populační pyramida tak stojí na špičce a nikoliv na základně. „Jak všichni vědí, postavíme-li pyramidu na špičku má neštěstnou tendenci ke zhroucení. Prarodiče a rodiče vytvořili státní dluh gigantických rozměrů,“ podotýká francouzský ekonom.

 

 

V případě muslimských přistěhovalců je situaci jiná. Na jednu ženu připadá 3,4 dítěte. Přestože se někteří uklidňují, že zatím muslimové čítají pouhých 10% evropské populace, k radikální změně dojde už během 30 až 40 let. V Rakousku, Německu, Španělsku, Itálii, Belgii a Holandsku bude téměř jistě většina obyvatel muslimská. Nejde o předpovědi, nýbrž o výpočty – upozorňuje francouzský ekonom. V Antverpách už nyní většina dětí ve školních lavicích pochází z muslimských rodin, v Bruselu je muslimských 25 ze sta narozených dětí a ve Skotsku je Mohamed nejpopulárnějším chlapeckým jménem.

V případě Francie se situace jeví příznivěji pouze zdánlivě. Na jednu ženu připadají zhruba dvě děti, což by zajišťovalo generační výměnu. Vztahovat data o porodnosti k jednotlivým náboženským skupinám je oficiálně zakázáno. Ve skutečnosti se francouzské statistiky nebudou lišit od údajů ze sousedních národů. V závěru svých výpočtů se Charles Gave přece jen pouští k neradostné prognóze o zániku evropských populací a národů, které utvářely Starý kontinent. Tato Evropa zemře, protože odmítla život a dala přednost kulturám smrti – uzavírá francouzský ekonom, slovy, která musejí znít povědomě všem, kdo si pamatují svatého papeže z přelomu tisíciletí.

 

Zdroj: Radio Vaticana
Foto: Pixabay

 

[adrotate banner=“28″]

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář