Neregistrované církve končí v Angole. Vláda uzavře na 4000 kostelů

Vláda v Angole vydala 4. října vyhlášku, která uzavřela stávající čtyři ekumenická fóra, která dosud umožnila provozovat neregistrované církve. Dekret stanovil 30 dní, během nichž musela každá neregistrovaná církev shromáždit 100 000 podpisů dospělých občanů Angoly. Termín uplynul a všechny neregistrované církve jsou nyní považovány za nelegální, informuje Christian Today.

Podle vládních údajů existuje více než 4 000 neregistrovaných sborů. Policie všechny tyto kostely nyní uzavře.

Na sobotu 1. prosince byly naplánovány masové protesty, ale nakonec byly zrušeny, jelikož starostové v mnoha městech, včetně hlavního města Luanda, odložili zpracování žádostí o pochod až na poslední minutu. Z toho důvodu nebylo dost času je zorganizovat a zajistit přítomnost policie. Nicméně v řadě měst došlo k menším protestům a na 8. prosince se plánuje odložený národní protest.

Pastor Mauro Livramento podle Christian Today kritizuje vyhlášku jako nesprávný nástroj, který chce vyřešit špatné činy v některých neregistrovaných církvích. Podle něj by tyto druhy problémů mohly být snadno řešeny již existujícími právními předpisy.

Livramento studoval na Mezinárodním biblickém institutu v Londýně (IBIOL) a sloužil také v chrámu Kensington v Londýně, než se vrátil do Angoly. Nyní slouží ve dvou církvích, jedna je v hlavním městě Luanda a druhá v provincii Huila.

Situace je pro pastory a členy neregistrovaných církví obtížná a není zcela zřejmé, zda je tato vyhláška řízena strachem ze zahraničních vlivů, nebo touhou vlády centralizovat kontrolu církví v zemi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto:CT – vláda uzavřela tisíce kostelů

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář