Netradiční punk rocková kapela s třemi pravoslavnými kněžími

Jedná se o netypickou kapelu plnou paradoxů, které styl je někdy složité popsat. Co ale nejvíce překvapuje, není jen hudební žánr, ale fakt, že její součástí jsou tři pravoslavní kněží. 

Punk rocková kapela Luxury vznikla počátkem 90. let ve Spojených státech. Dokumentární film Parrarel Love Marka Huntona přibližuje příběh této hudební formace. Celovečerní film o Luxury je od 18. května k dispozici na Amazonu, iTunes a dalších streamovacích platformách.

Podle Christianity Today je na Luxury fascinující to, že se jim téměř ze své podstaty podařilo být nejkřesťanštější kapelou na světě. Zpěvák Lee Bozeman kdysi tvrdil, že Luxury je „jedinou křesťanskou kapelou“.

Přes tyto nálepky není Luxury typicky křesťanskou kapelou, jak by si většina lidí myslela. V jejich textech nenaleznete žádné písně o Ježíši; žádná pozitivní slova „vhodná pro rodinu“. Ve skutečnosti je to přesně naopak: písně od kapely Luxury jsou často o sexu, smutku a lítosti.

Přesto hudbu tvoří lidé, kteří vyrostli v evangelikálním prostředí – Lee Bozeman a jeho bratr, kytarista James Bozeman, jsou dětmi pastora – a je zjevné, že se svou křesťanskou vírou zacházejí naprosto upřímně.  Členové hudební skupiny, kteří nejsou kněžími, zůstávají aktivní ve svých domovských sborech.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. října 2021 Foto: Image: Jared Swafford / Sideways Media 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář