Nevolte Corbyna, nabádají na své titulní straně nejstarší britské židovské noviny

LONDÝN – „The Jewish Chronicle“, nejstarší a nejrozšířenější britské židovské noviny, vydaly na své dnešní titulní straně prohlášení, jímž se obrací tentokrát na své nežidovské čtenáře. Své „britské spoluobčany“ vyzývají, aby v nastávajících volbách, které se budou konat v prosinci, nevolili předsedu britské Labour Party Jeremyho Corbyna.

„Naprostá většina Židů považuje Jeremyho Corbyna za antisemitu. Podle nedávného průzkumu, co vyšel minulý měsíc, je to 87 %,“ píše se na čtvrteční titulce v editorialu. Sám Corbyn v neděli pro list The Guardian prohlásil, že se britští Židé nemají čeho obávat, pokud by dne 12. prosince volby vyhrál a stal se případně britským premiérem.

ritský židovský list napsal, že někteří sice doufali, že se Corbyn poté, co stanul v čele strany, nějakým způsobem změní, ale díky jeho netečnosti postavit se k problému se antisemité v labouristické straně stali jen sebejistějšími a navíc k nim přibyli další. „Vskutku, pan Corbyn a jeho spojenci aktivně zasahovali proti rasistům,“ píše se v editorialu, „ale namísto, aby naslouchali mainstreamovým židovským organizacím, pan Corbyn se k nim a jejich doporučením stavěl s pohrdáním – a podpořil okrajové organizace, které vznikly účelově jen proto, aby popřely antisemitismus u labouristů.“

Podle Davida Hirsche, britského sociologa, jenž je rovněž autorem knihy „Současný levicový antisemitismus“, list The Jewish Chronicle ve svém editorialu popsal „převažující konsenzus mezi Židy ve Spojeném království“. „Buď si myslíte, že je to to, čemu většina Židů věří, anebo si myslíte, že jsou britští Židé zapleteni do konspirace tak, že předstírají, že zakoušejí antisemitismus, zatímco jim opravdu jde jen o hon na čarodějnice proti labouristům,“ komentoval Hirsch na svém Facebooku.

 

Autor: Ztis.cz  Datum: 8. listopadu 2019  Foto: Wikimedia Commons – Jeremy Corbyn

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář