Nezapomínejme na sestru Glorii, rukojmí v Mali

Italský misionář Pierluigi Maccalli, osvobozený loni na podzim po dvouletém věznění v Nigeru a Mali, připomíná, že v rukou únosců nadále zůstává řeholnice Gloria Cecilia Narvaez Agoti, unesená 7. února 2017. Nezapomínejme na sestru Glorii a modleme se za její propuštění!, naléhá tento italský kněz v listě, adresovaném vatikánské agentuře Fides.

„Od chvíle, kdy mi byla opět navrácena svoboda, se nepřestávám modlit za další rukojmí v oblasti Sahelu a udržovat je v živé paměti“, píše otec Maccalli. Je mezi nimi také sestra Gloria z kongregace františkánek Panny Marie Neposkvrněné, jejíž věznění trvá již čtyři a půl roku. Nezapomínejme na ni“, vyzývá italský misionář a připomíná svědectví dvou žen (Sophie Pétroninové a Edith Blaisové), které s kolumbijskou řeholnicí sdílely stejný osud, ale již byly ze zajetí propuštěny.

Francouzská humanitární aktivistka Sophie Pétroninová, která byla ve skupině rukojmí, osvobozených spolu s otcem Maccallim, ihned po návratu na svobodu apelovala na propuštění sestry Glorie u francouzského prezidenta Macrona: „Její duch začíná selhávat. Musíme udělat vše proto, abychom ji odtud dostali“, prohlásila. Obě ženy společně prošly zhruba třicítkou různých táborů a dělily se o všechno – jídlo, vodu i přikrývky. Pétroninová ujistila, že se k nim džihádisté nechovaly násilně, s výjimkou jediné události, kdy se sestra Gloria během jedné procházky ztratila a poté byla po tři dny spoutána. Jak ale dodala, kolumbijská řeholnice nutně potřebuje lékařskou péči.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 9. června 2021 Foto: YouTube – Gloria Cecilia Narvaez Agoti

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář