Nick Vujicic: Evangelium prosperity negativně ovlivnilo celé dva kontinenty

Evangelista Nick Vujicic upozornil, že evangelium prosperity negativně ovlivnilo celé dva kontinenty – Afriku a Latinskou Ameriku. Vujicic, který se narodil bez končetin, v rozhovoru s Hannah Schuller odpovídal na otázky ohledně důležitosti šíření „dobré zprávy“. Zdůraznil, že je třeba se vrátit k základům evangelia, a varoval, že řada národů v Jižní Americe zaznamenává nárůst popularity evangelia prosperity, jehož prostřednictvím charismatičtí vůdci nabízejí naději lidem s ekonomickými problémy.

Také pastor Bob Robbins z evangelikální církve v São Paulo pro Christian Post už dříve řekl, že nedostatek naděje a problematická ekonomická situace mají vliv na oblíbenost evangelia prosperity. „Pokud charismatická osoba tvrdí, že má řešení pro problémy lidí, může získat publikum. Nejsem si jistý, zda mohu říct, že je evangelium prosperity na vzestupu, každopádně ale je tady a má značný vliv,“ uvedl v listopadu Robbins.

Reklama

 

Vujicic v rozhovoru prohlásil, že evangelisté v dnešní době čelí mnoha důležitým otázkám. Například: Jak mluvit s někým, kdo byl církví zraněn? Jak mluvit s někým, kdo nikdy v církvi nebyl? Jak mluvit s někým, kdo je přesvědčen, že všechny cesty vedou do Nebe?

Nick Vujicic varoval, že existuje celá generace, která je „negramotná“, co se evangelia týče, a lidé navíc často neumí vysvětlit, co se uvnitř nich stalo, když se stali křesťany. Podle Vujicice by měl každý křesťan být připraven poskytnout vysvětlení, proč věří tomu, čemu věří.

„Chci, aby lidé byli spaseni a proměněni. Jak ale mohou být proměněni, pokud neuslyší evangelium? A jak mohou slyšet evangelium, když jim ho nikdo neřekne?“ ptal se Nick Vujicic. Nevěřící podle jeho slov dělí od Boha různé bariéry. „Jak může milující Bůh dopustit hladomor? Nejsem křesťanem, protože znám křesťany. Církev ublížila mé rodině,“ zmínil některé z námitek, které lidé často uvádějí.

 

Zdroj: Christian Post Foto: Wikimedia Commons

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář