Nicky Gumbel: Ježiš je odpověď na „postpravdivou“ politiku

 

Nicky Gumbel, zakladatel Alfa kurzů, anglikánský kněz a vikář Holy Trinity Brompton v Londýně, napsal pro britské noviny Express sloupek o tom, co znamená Ježíšovo narození uprostřed „postpravdivé“ politiky.

V článku Nicky Gumbel uvádí, že Ježíšův dar milosti a pravdy na Vánoce je nezbytným protilékem na lídry, kteří „popírají fakta nebo zkreslují pravdu.“ 

„Světu chybí pravda a milost,“ napsal a dodal, že, „Ježíšův život byl plný pravdy, ale také plný milosti. Milost a pravda jdou spolu, potřebujeme obojí …“

Gumbel je zakladatelem Alfa kurzů, které představují lidem základy křesťanské víry. Kurzu se zúčastnilo již více než 27 milionů lidí v 169 zemích a 112 světových jazycích.

Gumbelův článek vysvětluje křesťanskou teologii Boží milosti. „Milost je nezasloužená láska,“ napsal. „Pravda musí být zjemněná láskou, ale lásku je třeba posílit pravdou. Když vás někdo udeří do tváře a nevrátíte úder zpět, to je milosrdenství. Když vás někdo udeří do tváře a nevrátíte to zpět, ale místo toho řeknete: ‚To je v pořádku, odpouštím Ti.‘ To je odpuštění,“  vysvětlil. „Když vás někdo udeří do obličeje a nevrátíte to zpět, ale místo toho řeknete: „To je v pořádku. A pak té osobě koupíte zmrzlinu. To je milost, to je Boží láska k nám,“  dodal.

„Pokud by největší potřebou tohoto světa byla zábava, Bůh by nám poslal baviče. Pokud by to byly peníze, poslal by nám ekonoma. Ale naší největší potřebou bylo odpuštění, On nám poslal svého syna, aby zemřel na kříži – Spasitele, “ uzavřel.

 

Zdroj: The Christian Today
Foto: Youtube

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář