Nigerijská policie oznámila vysvobození 77 lidí, kteří čekali příchod Krista

Abuja – Nigerijská policie vysvobodila 77 lidí, kteří byli vězněni v místní církvi ve státě Ondo na jihozápadě země. Někteří tak strávili zřejmě několik měsíců, nacházely se mezi nimi i děti. Informovala o tom stanice BBC. Podle policejní mluvčí jeden duchovní mnoha lidem řekl, že mají v dubnu očekávat druhý příchod Ježíše Krista a oni proto odešli ze školy, aby této události byli svědky.

Bezpečnostní složky provedly razii ve městě Ondo poté, co si jedna z matek stěžovala, že jsou její děti pohřešované a domnívala se, že jsou v kostele, popisuje britská veřejnoprávní stanice. Policie případ vyšetřuje jako hromadný únos, pastora letniční církve a jeho zástupce zatkla.

Předběžné vyšetřování podle policejní mluvčí Funmilayo Odunlamiové odhalilo, že asistent pastora řekl členům církve, že k událostem souvisejícím s druhým příchodem Ježíše Krista dojde v dubnu, ale později termín posunul na září.

Členové bezpečnostních složek zachránili 26 dětí, osm teenagerů a 43 dospělých, dodala mluvčí. Podle nigerijských médií se nacházeli v podzemním úkrytu církve.

Od smrtícího útoku na katolický kostel svatého Františka ve městě Owo panuje mezi křesťany v nigerijském státě Ondo znepokojení, upozornila BBC. Při útoku na kostel ze začátku června zahynulo nejméně 50 lidí. Úřady z krveprolití podezírají teroristickou skupinu Islámský stát v provincii Západní Afrika (ISWAP).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 3. července 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář