Křesťan dnes

Nigerijská vláda informovala o propuštění jedenácti žen z rukou teroristické organizace Boko Haram

Nigerijská vláda oznámila, že od června se na svobodu dostalo dalších jedenáct žen z Chiboku, které jako školačky unesla v roce 2014 teroristická organizace Boko Haram.

Ženy nyní pobývají ve středisku dočasné péče v Maiduguri.

Podle informací portálu Premier doprovázelo ženy nejméně 21 dětí, které se jim v zajetí narodily.

SOUVISEJÍCÍ„Kolik mrtvých je ještě třeba?“ ptá se nigerijský biskup. Nový report poukazuje na bezprecedentní nárůst pronásledování křesťanů 

Jedna z propuštěných žen řekla nigerijským novinám The Sun, že byla v zajetí neustále znásilňována a byla nucena se provdat za jednoho z bojovníků, který je nyní otcem jejích dvou dětí.  Dodala, že byla také přinucena konvertovat k islámu. 

Rodiče dívek z Chiboku, které zůstávají v zajetí, sdělili kanálu Arise News, že federální vláda zřejmě polevuje, pokud jde o záchranu zbylých dívek. 

„Kdyby nám vláda řekla, že naše dcery jsou mrtvé, na chvíli bychom to pocítili a časem zapomněli na bolest. Ale v situaci, kdy žijeme v nejistotě, se nám vzpomínky na ně stále vracejí,“ řekl jeden z rodičů.

Britský křesťanský portál dodává, že k únosu došlo v noci z 15. na 16. dubna 2014. Boko Haram tehdy násilně uneslo 276 křesťanských školaček z vládní dívčí střední školy ve městě Chibok ve státě Borno.

Mezi unesenými byla i školačka Leah Sharibuová, jejíž případ byl široce medializován a která se odmítla vzdát své křesťanské víry. Je jednou z přibližně 96 unesených dětí z Chiboku, které zůstávají nezvěstné.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. prosince 2022 Foto: ICC – Leah Sharibu

Exit mobile version