Nigerijský arcibiskup: Modleme se za obrácení únosců

Abuja – Únosy, které se v posledních letech v Nigérii týkaly rovněž řady kněží, řeholníků a studentů, dosáhly minulou sobotu nejzazší meze při napadení sirotčince (Rachael’s Orphanage Home) poblíž hlavního města Abuja.

SouvisejícíBrutální vražda kněze v Nigérii

Z osmi unesených nezletilých se podle nigerijských vyšetřovatelů stanou dětští vojáci, spolu s nimi padli do zajetí nejméně tři dospělí. “Modleme se za jejich osvobození a obrácení těch, kdo páchají takové hanebné zločiny”, vyzval metropolita Abuji, mons. Ignatius Ayau Kaigama.

S největší pravděpodobností lze únosce ztotožnit s islamistickou teroristickou skupinou Boko Haram. Nigerijská církev proto opětovně vyzvala federální vládu, aby zlepšila bezpečnostní opatření ve školských zařízeních a náboženských institucích. “Absence kontroly ze strany nigerijských úřadů umožňuje pokračování těchto ostudných činů, které ničí pověst Nigérie a vzdalují od naší země návštěvníky i investory. Kéž se Kristus ukáže autorům těchto nelidských a surových ničemností, únosů, vražd a znásilňování, a dopřeje jim milost pokání”, prohlásil arcibiskup Kaigama.

Vatikánský rozhlas dodává, že únosy se nevyhýbají ani nejvyšším politickým představitelům. Včera byla unesena Bridget Esene, mluvčí Imigrační služby v nigerijském spolkovém státě Edo. Podle očitých svědků ženu zastavila skupina ozbrojených mužů, když byla na cestě do kostela (Fides, 25.1.2021; Avvenire, 26. 1.2021).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 27. ledna 2021 Foto: CC Search – arcibiskup Kaigama

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář