Nizozemští politici řeší návrh zákona o asistované sebevraždě pro „důchodce, kteří jsou unaveni životem“

„Důchodci, kteří by už měli dost života, by směli zemřít, když se tak rozhodnou,“ řekla Pia Dijkstraová, členka strany D66. Evropští evangelikálové pozdvihují hlas proti eutanázii.

Nizozemská liberální demokratická strana připravuje novelu zákona, která by umožnila zemřít důchodcům, kteří cítí, že jejich život je na konci. V červnu vláda zahájila novou kampaň, která povzbudila lidi, aby více přemýšleli o možnosti asistované sebevraždy pro starší lidi, kteří jsou unaveni životem,“ informuje Evangelical Focus.

Pia Dijkstraová uvedla, že ministr zdravotnictví Hugo de Jonge „zjevně cítí menší naléhavost v této otázce než já.“ „Důchodci, kteří už mají dost života, by měli mít možnost zemřít, když se tak rozhodnou,“ dodala.

Nizozemsko se stalo první evropskou zemí, která v roce 2002 legalizovala asistovanou sebevraždu „pro občany nad 12 let, kteří zažívají beznadějné a neúnosné utrpení, bez vyhlídky na další léčbu, která by vedla ke zlepšení.“

Evangelikálové po celé Evropě v posledních letech řeší téma eutanázie z biblického hlediska. Španělská evangelikální aliance (AEE) vypracovala několik změn zákona o eutanazii, které strana sociálních demokratů PSOE představila v parlamentu v loňském roce.

Rada evangelikálů ve Francii (CNEF) v květnu 2018 na konferenci v Paříži zveřejnila svůj postoj k budoucímu francouzskému zákonu o bioetice. „Evangelikálové věří, že hodnota a důstojnost života, kterou Bible dává každé lidské bytosti, vyžaduje úctu ke všem. Tento základní princip musí mít přednost před požadavkem jednotlivců dosáhnout jejich vlastního prospěchu.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 18. září 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář