Noc kostelů 2020 bude virtuální

Noc kostelů 2020 bude mít nový, virtuální prvek propojení. Televize Noe bude 12. června živě přenášet dění ze všech osmi diecézi České republiky. Pomocí televizních kamer a přenosové techniky nás jednotliví moderátoři seznámí s tím, co je v daném místě zajímavé.

Prostřednictvím přenosu budou vyzváni k interaktivitě i samotní diváci. Počítá se s propojením jednotlivých diecézních webových portálů a sociálních sítí.

Cílem projektu je rozšířit povědomí o sakrálních prostorech a aktivitách věřících k co nejširšímu počtu lidí. Ukázat, že kořeny, na kterých vyrůstají naše dějiny, jsou i dnes patrné, a že jednotlivá společenství církve v naší zemi žijí a rozvíjejí se.

Každá diecéze bude mít k prezentaci určenou stopáž vysílání třicet minut. Začátek přímého přenosu bude 12. června v 19:00 hodin, kdy se propojí moderátor studia s arcidiecézí pražskou, v 19.30 následuje českobudějovická diecéze, 20.00  olomoucká arcidiecéze, 20.30 brněnská diecéze, 21.00 královéhradecká diecéze, 21.30 plzeňská diecéze, 22.00 litoměřická diecéze, 22.30 ostravsko-opavská diecéze.

Během celého čtyřhodinového přenosu budou moci televizní diváci na vysílání reagovat svými postřehy a odpovídat na soutěžní otázky. Vylosovaní výherci obdrží dárkové předměty prezentující danou diecézi.

 

Autor: Cirkev.cz  Datum: 13. května 2020  Foto:

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář