Noc kostelů otevře v Pardubickém kraji 102 církevních budov

Pardubice – Při páteční Noci kostelů bude v Pardubickém kraji otevřeno 102 církevních budov. Kromě prohlídek se v některých budou konat také mše, koncerty, výstavy a přednášky. Kompletní seznam otevřených kostelů je zveřejněn na stránkách akce.

V Heřmanově Městci přistoupili k akci ekumenicky. Ve večerních a nočních hodjnách se uskuteční procházka po kaplích, kostelích a sborech spojená s prohlídkou, komentářem a krátkou modlitbou.

Chrudimský evangelický sbor naplánoval od 19:00 naučnou procházku s průvodcem po Chrudimi husitské. Ve farním sále bude poté k dispozici obchůdek s fair trade potravinami, výstava obrázků Elišky Svobodové a společné muzicírování.

V Koclířově na Svitavsku bude otevřen poutní kostel a areál svaté Filomény a svatého Jakuba staršího, poutní kostel svatého Alfonze a Panny Marie Fatimské a poutní areál svatého Jana Pavla II. Evangelický kostel v Lanškrouně nabídne koncert folkové kapely Zpětné zrcátko, biblické příběhy v pantomimickém podání Divadla MIM a ukázky textů z Parabible. V pardubickém evangelickém kostele uvede Jiřina Šiklová přednášku nazvanou Odkaz sametové revoluce aneb jak nedělat stejné chyby.

Někteří pořadatelé pojali Noc kostelů netradičně. Například v kostele svatého Mikuláše v Čisté na Svitavsku začne v 18:00 útok na věž, který zařídí výjezdová jednotka místních dobrovolných hasičů Čistá a nová hasičská Tatra. Důstojnost večera zajistí následující koncert pro varhany a trubku.

 

Autor: ČTK  Foto: Wikipedie – kostel sv. Jakuba Staršího a sv. Filomény, Koclířov

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář