Noc kostelů v Pardubickém kraji zve do 80 objektů

Pardubice – O Noci kostelů v Pardubickém kraji budou mít lidé možnost vidět interiéry osmi desítek církevních staveb. V některých se budou konat mše, prohlídky a kulturní program, vyplývá to z pořadatelského webu. Akce se koná 2. června, některé církevní budovy správci ještě mohou přihlásit. Konečný počet objektů může být tedy vyšší.

Otevřené budou kostely v malých obcích i okresních městech. V Heřmanově Městci na Chrudimsku budou například otevřené čtyři kostely, v kostele svatého Bartoloměje bude přednáška o víně a jeho symbolice i ochutnávka mešních vín, ale i další program. V Chrudimi se otevřou tři kostely, v kostele Českobratrské církve evangelické se bude mimo jiné konat hudební připomenutí k 500. výročí narození Jana Blahoslava.

SOUVISEJÍCÍNoc kostelů Open Air

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v ústí nad Orlicí nabízí koncerty žáků základní umělecké školy, četbu duchovní poezie, volné prohlídky církevní budovy nebo informace o Pražském Jezulátku. Jenom možnost prohlídky interiérů zatím nabízejí například kostely v Nasavrkách na Chudimsku nebo Moravské Třebové na Svitavsku a kostel svatého Bartoloměje v Pardubicích.

Noc kostelů se koná v Česku popatnácté. Loni se v Pardubickém kraji zapojilo přes 80 kostelů. Předloni jich bylo přes pět desítek. Menší počet byl ovlivněn covidovou pandemií.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 18. května 2023 Foto: Wikipedie – farní sbor ČCE v Chrudimi

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář