Nová jmenování ve vatikánských financích

Vatikán – Státní sekretář Vatikánu, kard. Pietro Parolin, jmenoval nové vedení vatikánské finanční zpravodajské jednotky. Do čela Finančního dozorčího úřadu (Aif) nastupuje Giuseppe Schlitzer, jeho zástupcem se stává Federico Antellini Russo.

Schlitzer nahradí dosavadního ředitele Tommasa Di Ruzza, jehož pětiletý mandát vypršel 20. ledna, ačkoli výkon jeho funkcí Svatý stolec pozastavil již od října minulého roku v souvislosti s vyšetřováním nákupu nemovitosti v Londýně, které dosud probíhá. Z důvodu této kauzy bylo od listopadu přerušeno členství vatikánské finanční jednotky v Egmontské skupině, které bylo obnoveno koncem ledna.

Nový ředitel Finančního dozorčího úřadu vystudoval ekonomii v Neapoli, další specializaci získal na univerzitách v USA (University of Chicago a George Washington University), pracoval v Mezinárodním měnovém fondu a Italské národní bance, souběžně vyučuje mezinárodní finanční management a je autorem řady studií o makroekonomii a financích, etickém podnikání apod. Je zastupujícím předsedou Mezinárodního institutu Jacquese Maritaina.

Místoředitelem Finančního dozorčího úřadu byl jmenován Federico Antellini Russo, který v této instituci pracuje již od roku 2015. Vystudoval politickou ekonomii na římské univerzitě Luiss Guido Carli, kde poté vyučoval. V letech 2008 až 2015 pracoval pro italské Ministerstvo obchodu a hosopdářství v sektoru Research and Development.

 

Autor: Vatikánský rozhlas  Datum: 17, dubna 2020  Foto: Wikimedia Commons –

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář