Nová webová stránka se podrobně zabývá Svědky Jehovovými

Praha – Setkat se s nimi můžete nejen na ulici. Možná že vám už někdy zaklepali na dveře a nabídli svou literaturu s kýčovitými obrázky spokojeně se smějících lidí. Zatímco někde se o nich dočtete jako o čestných a vyrovnaných lidech, kteří pouze mají svou neškodnou víru, jinde se to jen hemží urážkami na jejich účet. A kdo je tedy v právu?

Nedávno vzniklá webová stránka Jehovateisté.cz se nesnaží posoudit, jak to se Svědky skutečně je. Nesnaží se opravovat jejich výklad bible ani nikoho přesvědčovat o jejich nepravdě. Cílem projektu je přinášet nezkreslené a nezávislé informace o této náboženské společnosti, jejích aktivitách a naukách.

Existuje mnoho zahraničních webů na stejné bázi, ale v Česku se podobná stránka, jejíž úkolem není nic víc než informovat veřejnost, objevuje poprvé. Zatím je zcela na začátku své cesty a tvůrci uvítají kohokoli, kdo bude mít chuť se na vzniku podílet nebo se minimálně podělí o svou zkušenost s onou náboženskou společností.

Web by svým názvem mohl vyvolávat dojem, že se jedná o jakousi “ateistickou propagandu”, ale není tomu tak. Název stránka dostala proto, aby se odlišila od těch ostatních, které inklinují spíše k jinému způsobu “uctívání Jehovy” a vybízí své čtenáře, aby tak také činili.

Ať už jste tedy někdy byli Svědky Jehovovými nebo vás jen zajímá, co jsou zač, stránka rozhodně stojí za navštívení. Budete-li chtít dostávat upozornění na nově vzniklé články, v pravém sloupci je možnost přihlásit odběr.
http://www.jehovateiste.cz/

 

Autor: Ondřej Navrátil   Foto: Jehovateisté.cz.

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář