Nová zpráva předpokládá 1 milion Židů v Judeji a Samaří do roku 2045

„Fakta na místě jsou nezvratná. Procento Židů na Západním břehu odpovídá 33 milionům Američanů,“ uvedl Baruch Gordon, ředitel West Bank Jewish Population Stats.

Poslední vydání „Statistiky židovské populace na Západním břehu“, kterou každoročně zadává bývalý člen Knessetu a šéf strany Národní unie Yaakov „Ketzaleh“ Katz, ukazuje v roce 2020 růst počtu Židů, kteří žijí v Judeji a Samaří, běžněji známém jako Západní břeh, o 2,62 % a za posledních pět o 17 %. Podle této zprávy jsou v současnosti tyto regiony domovem pro asi 475 481 Židů.

Tyto statistiky nezohledňují více než 325 000 židovských obyvatel starého města Jeruzaléma nebo východních čtvrtí hlavního města, kteří jsou rovněž považováni za obyvatele za takzvanými „zelenými liniemi“ nebo liniemi příměří z roku 1949 ve městech a čtvrtích založených po vítězství Izraele v Šestidenní válce v roce 1967.

Katz, který začal dokumentovat populační statistiky Západního břehu v roce 2009, řekl JNS, že „statistiky jsou důležité, protože ukazují, že je naše přítomnost v těchto oblastech – v biblickém srdci národa – nezvratná.“

Celý článek je k dispozici na stránce Israel.cz

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář