Nové video zobrazující Trumpa jako mesiáše čelí ostré kritice křesťanů

Nedávné video z kampaně v boji o Bílý dům bylo označeno za „rouhačské“ a znovu vyvolalo kontroverzi kolem bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Reklama na současného favorita republikánské nominace je podobná té, která byla v roce 2022 vytvořena pro floridského guvernéra a Trumpova soupeře Rona DeSantise.  Zdá se, že přirovnává bývalého prezidenta k Ježíši a popisuje Trumpa jako „muže, který se stará o stádo“ a „pastýře lidstva, který je nikdy nezanechá ani neopustí“.

SOUVISEJÍCÍKontroverze Trumpovy éry měly měřitelný vliv na návštěvnost bohoslužeb 

Zpravodajský portál Premier uvádí, že Trumpovo video používá jazyk, který odkazuje na Bibli, včetně knihy Deuteronomium. Mnoho křesťanů však video kritizovalo a označilo ho za rouhačské.

Jeden z církevních představitelů v Iowě podle Yahoo News uvedl, že video „znevažuje křesťanství“, zatímco profesor na Jižním baptistickém teologickém semináři reagoval na internetu citátem z Exodu 20:7: „Nevezmeš jméno Hospodina, svého Boha, nadarmo“.

Video napodobuje známý projev zesnulého hlasatele Paula Harveyho nazvaný „Bůh stvořil farmáře“ s vyprávěním, v němž se říká: „Bůh se podíval na svůj ráj a řekl: Potřebuji správce“.  Nejnovější video pak pokračuje: „A tak nám Bůh dal Trumpa.“

Reportérka deníku Daily Wire a křesťanka Megan Bashamová napsala na sociální síti X: „První část této reklamy nevypadala jako velký problém. Převzetí klasické části Paula Harveyho „Bůh stvořil farmáře“ je v pořádku. Ale ta část uprostřed – „pastýř lidstva, který je nikdy nezanechá ani neopustí“. To je rouhání a modloslužba.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. ledna 2024 Foto: Wikimedia Commons – Donald Trump

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář