Novinka z ICEJ: televizní magazín Obrazy z Jeruzaléma

Ve spolupráci české a slovenské kanceláře Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém právě startuje nový projekt – video magazín Obrazy z Jeruzaléma. Izrael je fascinující země a je toho mnoho, co vám chceme ukázat. Díky tomu, že ICEJ v Jeruzalémě sídlí, máme přístup k jedinečným původním materiálům, které vám chceme touto cestou zpřístupnit. Každý měsíc se budeme věnovat jednomu hlavnímu tématu: představíme moderní Stát Izrael, seznámíme vás s životními příběhy věřících Židů i Arabů, dáme nahlédnout do společenských i politických dějů a připomeneme důležité momenty z historie.

V každém díle se dále můžete těšit na přehled nejdůležitějších událostí, ale i na hudební pozdravy, klipy představující atraktivní místa v izraelské zemi, rozhovory se zajímavými lidmi a chybět nebude biblické zamyšlení. První pilotní díl, který právě zveřejňujeme, navazuje na program Kulturou proti antisemitismu a připomínáme si v něm Jom Ha-šoa, den památky obětí holocaustu.

Ředitel Židovského muzea v Praze dr. Leo Pavlát představí jedinečný památník v pražské Pinkasově synagoze a podíváme se i do muzea Jad Va-šem v Izraeli. Uslyšíte píseň „Skála Izraele“ v podání mladého hebrejského hudebníka Šilo ben Hoda a seznámíme vás s projektem domova pro přeživší v Haifě, který prostřednictvím ICEJ sponzorují křesťané z celého světa.

Místopředseda ICEJ ČR Radek Hejret připravil biblické zamyšlení nad veršem proroka Izaiáše „Potěšujte můj lid, praví váš Bůh“, který je mottem činnosti ICEJ.

První díl Obrazů z Jeruzaléma naleznete zde: https://youtu.be/zu3v7miQC3M

Uvítáme vaši zpětnou vazbu: pomozte nám tento nový projekt rozvíjet v potřebné kvalitě a s obsahem, který vás obohatí. Další vydání Obrazů z Jeruzaléma plánujeme na konec května a bude se zabývat moderním Izraelem. 

Zároveň Vám doporučujeme přihlásit se k odběru YouTube ICEJ CZ: https://www.youtube.com/user/icejczech

Naleznete zde například záznam debaty s izraelským velvyslancem v ČR Danielem Meronem pod názvem Izrael a my, záznam pořadu Kulturou proti antisemitismu, který byl živě vysílán na TV Noe, klipy dokumentující přistání přistěhovalců z Etiopie a další.

Mojmír Kallus

Print

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář