Nový dokumentární film tvrdí, že Židé při exodu putovali do Saúdské Arábie a že se Sinaj nachází v muslimské zemi

V novém dokumentu se uvádí, že Mojžíš a Hebrejci přišli do Saúdské Arábie během exodu a hora Sinaj se nachází na Arabském poloostrově. Ryan Mauro, národní bezpečnostní expert a ředitel sítě Clarion Intelligence Network, nahrál na YouTube 17. prosince téměř pětadvacetiminutový film.

Dokument vytvořený ve spolupráci s Doubting Thomas Research Foundation tvrdí, že hora Sinaj je Jebel al-Lawz. „Po celé generace nás učili, že musíme věřit příběhu o exodu. Učili jsme se, že hora Sinaj se nachází na egyptském poloostrově, ale neexistoval téměř žádný důkaz, který by příběh o Mojžíšovi a exodu potvrdil,“ uvádí podle The Christian Post ve videu.

„V posledních desetiletích se objevila nová teorie, podle níž je skutečná hora Sinaj v Saúdské Arábii spolu s dalšími ohromujícími důkazy… Nyní byly ze Saúdské Arábie získány bezprecedentní záběry, které přinášejí příběh exodu tak, jak nikdy předtím.“

Mauro ve videu říká, že hovořil s několika jednotlivci, od bývalého člena džihádistické organizace až po amerického pilota, který sloužil v druhé světové válce a tvrdí, že saúdskoarabská hora je biblický Sinaj.

Dále poukazuje na důkaz, jakým je mělký podmořský most, který vedl z Egypta k Arabskému poloostrově a mohl být použit Hebrejci. Mauro také poznamenal, že oblast kolem Jebel al-Lawz obsahuje některé archeologické nálezy dokazující židovskou přítomnost.

Podle Maura je oblast střežena saúdskými úředníky a je těžké se k nim dostat. Údajně existují plány saúdské vlády postavit v oblasti město, což by ohrozilo samotné místo a případné další důkazy, které by mohly být objeveny.

Tvrzení, že Saúdská Arábie je místem skutečné hory Sinaj, je již několik let stará a má mnoho kritiků. Teolog Gordon Franz z biblického semináře Columbia je jedním z nich.

V článku publikovaném na internetových stránkách biblické archeologie v roce 2007, Franz argumentoval, že „neexistují důvěryhodné historické, geografické, archeologické nebo biblické důkazy pro podporu teze, podle níž je Sinaj v Jebel al-Lawz v Saúdské Arábii. “

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: YouTube – Jebel al-Lawz

 

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář