Nový Jižní Wales legalizoval zabíjení nenarozených dětí až do narození

Politici potratů slavili čtvrtek poté, co australský stát Nový Jižní Wales legalizoval zabíjení nenarozených dětí až do narození. Kontroverzní zákon umožňuje potraty z jakéhokoli důvodu až do 22 týdne a do narození se svolením dvou lékařů a nemocničního výboru, uvádí The Independent.

Zákonodárci v horní a dolní komoře ignorovali silnou opozici občanů Nového Jižního Walesu a návrh zákona jen velmi rychle schválili. Podle The Sydney Morning Herald, poslanec Alex Greenwich, hlavní podporovatel zákona a další pro-potratoví politici se na oslavu ve čtvrtek oslavovali a objímali. Poté, co hlasovali, že v podstatě odstraní veškerou ochranu dětí v lůně matky.

„Potraty byly v NSW dekriminalizovány. Je mi líto, že to trvalo tak dlouho,“ řekl po hlasování Greenwich.

Ale Margaret Tigheová, prezidentka organizace práva na život v Austrálii, truchlila nad zprávami.

„Dnes by neměl být důvod k oslavě v Novém Jižním Walesu, když v parlamentu zazněly hrozby smrti pro nenarozené děti v děloze – potraty jsou nyní povoleny až do narození,“ řekla. Tigheová uvedla, že zákon nedává plnou ochranu dětem, které se narodí po potratech živé. Vyjádřila obavy z nedostatečné ochrany svědomí i pro profesionály z povolání.

Zákonodárci v oblasti potratů odmítli dlouhý seznam změn, včetně opatření k zákazu prodeje částí těla potracených dětí a vyžadování léků proti bolesti pro nenarozené děti schopné cítit bolest. Přijali pozměňovací návrhy na ochranu nenarozených dětí před potraty při výběru pohlaví a na doplnění alespoň nějaké ochrany svědomí pro pro-life zdravotnické pracovníky. Aktivisté potratů se pokusili rychle prosadit radikální zákon o potratech. Návrh zákona prošel dolní komorou parlamentu v srpnu, jen několik dní po představení.

Po čtvrtečním hlasování řekl katolický arcibiskup Anthony Fisher ze Sydney, že zákon může být „nejhorším“, jaký kdy v novodobém období prošel v Novém Jižním Walesu. „… představuje takové dramatické vzdání se odpovědnosti za ochranu nejzranitelnějších členů naší komunity,“ řekl Fisher. Nový Jižní Wales byl posledním státem v Austrálii, který chránil nenarozené děti před potratem. Nyní jsou potraty legální po celé zemi.

Podle zprávy VOA News se v Austrálii každoročně potratí 65 000 až 80 000 nenarozených dětí. Toto číslo by mohlo v důsledku hlasování v Novém Jižním Walesu vzrůst ještě více. Newyorští zákonodárci oslavovali podobným způsobem v lednu, když prosadili radikální zákon legalizující potraty v podstatě z jakéhokoli důvodu až do narození.

 

Autor: Hana Pinknerová  Datum: 6. řína 2019  Foto: screenshot YouTube

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář