Nový průzkum od Barna Group poukazuje na „alarmující“ dopad pandemie na pastory

Čerstvý výzkum od společnosti Barna Group ukazuje, jak si pandemie vybírá svou daň v životech některých pastorů.

Nová studie odhaluje, že téměř čtyři z 10 protestantských pastorů (38 %) „vážně zvažují“ odchod ze služby na plný úvazek.

To představuje významný nárůst oproti 29 %, kteří takto odpovídali, když společnost Barna položila stejnou otázku letos v lednu.

SOUVISEJÍCÍPrůzkum: Pro 60 % procent amerických křesťanů není Ježíš jedinou cestou k Bohu

Zdá se, že s touto myšlenkou bojují hlavně pastoři z tradičních protestantských církví, přičemž více než polovina (51 %) uvedla, že to tak vnímá. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Mezi pastory mimo tradiční církve, což je skupina, která zahrnuje evangelikály, je toto číslo mnohem nižší, ale stále se pohybuje kolem třetiny (34 %).

Byl zde také nepoměr mezi mladšími a staršími pastory, přičemž téměř polovina (46 %) těch, kterým bylo méně než 45 let, zvažovala opustit službu na plný úvazek, ve srovnání s přibližně třetinou (34 %) těch ve věku 45 let a více.

Společnost Barna označila zjištění za „alarmující“.

„Neustálé povzbuzování mladších vůdců v jejich služebných rolích bude klíčové pro příští desetiletí vitality církve v USA,“ stojí podle Christian Today v prohlášení.

Prezident Barna Group David Kinnaman uvedl, že studie poukázala na rostoucí krizi mezi americkými pastory. „Začali jsme mezi pastory vidět včasné varovné signály vyhoření kvůli covidu.“

„Toto je rostoucí krize pro církevní vůdce v Americe. Nyní je čas, aby křesťanská komunita se sjednotila se svými pastory, aby se modlili a podporovali je, aby mohli i nadále vést zdravým způsobem. Pastoři také potřebují proaktivně chránit své zdraví a pohodu,“ konstatoval podle Christian Today Kinnaman. 

„Více než kdy jindy potřebuje církev odolné vůdce, kteří jsou pokorní, agilní a zakořenění v modlitbě,“ uzavřel prezident společnosti Barna Group.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. prosince 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář