Nový průzkum: Pouze jedna třetina katolíků věří ve skutečnou přítomnost Kristovu v eucharistii

Washington – Agentura Pew Reserch vydala zprávu s názvem „Co Američané vědí o náboženství,“ která zjistila, že polovina katolíků ve Spojených státech neví, že podle učení katolické církve eucharistie je skutečným tělem a krví Ježíše Krista.

Americká agentura tento týden vydala druhou část průzkumu a uvedla, že pouze jedna třetina katolíků věří, že eucharistie je skutečné tělo a krev Ježíše Krista.

„Jeden z pěti katolíků (22 procent) odmítá myšlenku transsubstanciace, přestože vědí o církevním učení,“ dodává ve své analýze Pew.

Průzkum dále ukázal, že 3 procenta katolíků „vyznávají, že věří ve skutečnou přítomnost Krista v eucharistii, přestože neznají církevní učení.“ Výzkumné centrum Pew dodává, že praktikující katolíci pravděpodobně věří církevnímu učení.

„Asi šest z deseti (63 procent) katolíků – těch, kteří navštěvují mši nejméně jednou týdně – přijímají církevní učení o transsubstanciaci. Přesto i mezi touto skupinou katolíků zhruba třetina (37 procent) nevěří, že se chléb a víno ve společenství skutečně staly Kristovým tělem a krví (včetně 23 procent, kteří neznají učení církve a 14 procent, kteří znají církevní učení, ale nevěří mu),“ informuje ve své  zprávě Pew.

„A mezi katolíky, kteří se neúčastní mše každý týden, velká většina tvrdí, že věří, že chléb a víno jsou symbolické a ve skutečnosti se nestávají Ježíšovým tělem a krví,“ dodává agentura.

Více než 70 procent katolíků vědělo, že očistec je místo, kde jsou před svým vstupem do nebe duše těch, kteří zemřeli.

Jinými slovy, mnohem více katolíků ví, co katolická církev učí o očistci, než co učí o eucharistii, kterou katechismus nazývá „zdrojem a vrcholem křesťanského života,“ poznamenává k výsledkům Crux.

Podle portálu Crux je to proto, že očistec je výrazně „katolické“ téma – není mnoho dalších konkurenčních denominací, které by v tomto tématu zmátly katolické věřící.

Většina katolíků v USA jsou totiž přátelé a kolegové s protestanty, kteří praktikují večeři Páně, a většina z nich věří, že je to čistě symbolické.

Konference amerických biskupů se v listopadu sejde nad důležitým tématem, o kterém je třeba mluvit, dodává na závěr Crux.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 21. srpna 2019  Foto:

Tags: ,

6 Komentáře

 1. Jelikož eucharistie není skutečným Ježíšovým tělem, udělal mi tento průzkum velikou radost. Eucharistie je bezesporu jeden z největších Satanových klamů stejně jako trojice.

  Odpověď
 2. Karel Krejčí

  No nezlobte se, Vy jste ale opravdu rarita. Jestliže jste křesťan a nevěříte ve Svatou Boží trojici, tak v jakého Boha to vlastně věříte a ke komu řadíte Ježíše Krista?

  Odpověď
 3. Připadá mi, že text článku (snad citace z „výzkumu“) si navzájem odporuje a je, mírně řečeno, zmatený:
  „Asi šest z deseti (63 procent) katolíků – těch, kteří navštěvují mši nejméně jednou týdně – přijímají církevní učení o transsubstanciaci. Přesto i mezi touto skupinou katolíků zhruba třetina (37 procent) nevěří, že se chléb a víno ve společenství skutečně staly Kristovým tělem a krví (včetně 23 procent, kteří neznají učení církve a 14 procent, kteří znají církevní učení, ale nevěří mu),“ informuje ve své zprávě Pew.
  Takové články snad ani netiskněte….

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář