Nový rok začne modlitební iniciativou

Evropská evangelikální aliance (EEA) zve od 12. do 19. ledna křesťany a církve v celé Evropě, aby se zúčastnili tradičního modlitebního týdne.

Tématem týdne modliteb je Na cestě domů: Jak bezpečně docestovat. Materiály obsahují biblické pasáže a modlitební témata na každý den.

„Letos se zaměřujeme na bezpečnost, kterou máme na cestě do nebe a na naši identitu v Kristu, “ uvedl Isreal Montes pro Evangelical Digital. Vysvětlil, že témata WOP jsou vybírána evropskou evangelikální Aliancí a specifické téma každého roku se obvykle shoduje s názvem výroční schůzky EEA.

Montes by přivítal, kdyby se iniciativa modlitebního týdne zlepšovala, a aby týden modlitby hrál pro křesťany důležitější roli. Zdůraznil, že „tato iniciativa je přínosná pro velké množství církví.“

Třetí rok v řadě má týden modliteb speciální biblický plán pro aplikaci YouVersion. Přes mobilní zařízení je možné číst a modlit se spolu s tisíci dalších křesťanů.

Další informace naleznete na webových stránkách Evropské evangelikální aliance v rámci Týdne modliteb 2020.

Alianční týden modliteb s názvem Porada o nápravě

Česká evangelikální aliance pořádá pravidelné modlitební setkání ve dnech 5. až 12. ledna 2020 pod názvem Porada o nápravě.

Název vychází z nedokončeného díla Jana Amose Komenského Obecná porada o nápravě věcí lidských.

„Problém věcí lidských s neobyčejnou prozíravostí pojmenoval Komenský právě ve své Poradě. Důkladně zde promýšlí jednak příčiny všech lidských neřádů a jednak volá lidstvo k poradě o jejich nápravě. Celé jeho nápravné úsilí stojí na základním předpokladu: Lidskost lidí není docela v pořádku, ale není docela ztracena.Existuje východisko, naděje,“ informuje se na stránkách České evangelikální aliance.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 29. prosince 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář