Novým generálním tajemníkem SRC byl zvolen Jerry Pillay

Novým generálním tajemníkem Světové rady církví (SRC) byl zvolen Jerry Pillay.

Jde o osmého generálního tajemníka v historii SRC od založení ekumenické organizace v roce 1948. 

Pillay je v současné době děkanem Teologické a náboženské fakulty Pretorijské univerzity. Je členem Sjednocené presbyteriánské církve v jižní Africe a pochází z Jihoafrické republiky. 

Pillay byl jedním ze dvou kandidátů, kteří se ucházeli o zvolení do nejvyšší správní funkce SRC. Druhou kandidátkou byla Dr. Elizabeth Joyová. Pillay nahradí odcházejícího úřadujícího generálního sekretáře Rev. Ioana Saucu, který začal tuto funkci vykonávat v dubnu 2020, kdy byl předchozí generální sekretář Rev. Olav Fykse Tveit jmenován předsedajícím biskupem Norské církve.

Dr. Agnes Abuomová, moderátorka ústředního výboru SRC, se podělila o slova blahopřání a požehnání v Pillayově nové službě.

„Kéž vás celosvětové společenství SRC srdečně přivítá, modlí se za vás a dává vám všemi způsoby najevo, že nám na vás záleží, když se ujímáte důležitého vedení na naší pokračující cestě k jednotě křesťanů,“ uvedla. „Vy a ekumenické hnutí tvoříte dějiny – a utváříte budoucnost, v níž můžeme sdílet Boží lásku k sobě navzájem a ke všem lidem.“

Pillay se své funkce ujme 1. ledna 2023.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Zdroj: WCC Datum: 17. června 2022 Foto: WCC – Pillay

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář