Novým prezidentem Jižních baptistů se stal texaský pastor Bart Barber

Pastor Bart Barber z Texasu byl zvolen novým prezidentem Jižních baptistů a ujal se vedení největší protestantské denominace ve Spojených státech.

Na výročním shromáždění SBC, které se konalo v úterý v kalifornském Anaheimu, byl Barber zvolen ve druhém kole s 3 401 hlasy delegátů, což představuje 60,87 % hlasů.

Portál Christian Post informuje, že Barber nahradí prezidenta SBC Eda Littona, který byl zvolen v loňském roce a v březnu oznámil, že nebude usilovat o znovuzvolení, a stal se tak prvním prezidentem SBC za několik desetiletí, který se vzdal opětovné kandidatury. 

SOUVISEJÍCÍKandidát na prezidenta SBC se obává, že baptisté se už nedrží učení Bible

Předseda Konference pastorů Jižní baptistické církve Matt Henslee nominoval Barbera a v dubnovém prohlášení uvedl, že Barber je tím, „čím jsou jižní baptisté, když jsou v nejlepší formě“.

„Ať už jsem začínal ve službě asi 10 mil od něj, nebo jsem pastoračně vedl sbory 600 mil od něj, Bart byl vždy k dispozici, když jsem mu zavolal a poprosil ho o radu nebo pomoc, když jsem ve své službě procházel vzestupy a pády,“ uvedl podle Baptist Standart Henslee. 

„Nyní mám jako jeho přidružený misionář a kolega místo v první řadě u muže, který miluje svou rodinu, pečlivě vede svůj sbor a stále si najde čas na povzbuzování pastorů a podporu jednoty v naši církvi.“

V prvním úterním hlasování, ve kterém bylo odevzdaných 6 847 hlasů, vedl Barber se 47,58 % hlasů, následován Ascolem s 34,06 %, Coxem s 12,95 % a Hadawayem se 4,97 %.

Výročního zasedání, které se 14. a 15. června konalo v Anaheimu se první den zúčastnilo přibližně 11 000 lidí, z toho 8 095 delegátů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. června 2022 Foto: Baptist Press – Bart Barber

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář