Novým prezidentem kaplanů se na Harvardu stal ateista hledající odpovědi u lidí ne u Boha

Ateista a humanista Greg Epstein byl svými kolegy vybrán do pozice prezidenta kaplanů na Harvardské univerzitě. Epstein tvrdí,  že při své práci nehledá odpovědi u Boha, ale u lidí.

Jak na své stránce informuje Christian Post, tak 44letý Esptein byl zvolen do předsednictví univerzitní organizace kaplanů více než 40 kaplany z asi 20 různých náboženských tradic.

Kaplanka Margit Hammerstromová řekla pro New York Times, že i když Epsteinovo zvolení do nové role by mohlo být u konzervativnější instituce problematické, rozhodnutí v případě Harvardu bylo jednomyslné. „Možná by v konzervativnějším univerzitním klimatu mohla vyvstat otázka typu:„ Co to sakra na Harvardu dělají, když se prezidentem kaplanů stal humanista? Ale v tomto prostředí to funguje. Greg je známý tím, že chce udržovat otevřené komunikační linky mezi různými náboženstvími,“poznamenala Hammerstromová.

Očekává se, že nový prezident, který je autorem knihy Good without God: What a Billion Nonreligious People Believe (Dobro bez Boha: V co miliarda lidí bez náboženského vyznání věří), bude koordinovat aktivity kaplanů. CP dále dodává, že Epstein působil jako kaplan na Harvardu od roku 2005.

Nedávné údaje z průzkumu ukazují, že rostoucí počet nových studentů přicházejících do prvního ročníku na Harvardu se nehlásí k žádné víře.  V roce 2017 se přibližně 32,4 % příchozích studentů označilo za ateisty nebo agnostiky. Do roku 2019 se podíl příchozích prváků, kteří se označili buď za ateisty nebo agnostiky, zvýšil na 37,9 %.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. září 2021 2021 Foto: Wikimedia Commons – Harvard University

https://www.christianpost.com/news/harvard-chaplains-elect-atheist-as-new-president.html

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Hmmm tak to bude duhový dům :). Uvidíme jestli něco takového nebude i v House of One v německu. Včera psali, že někde dávají do chrámu umělecké díla…tak doufám, že tam dají takový ten nafukovací člun s uprchlíkama anebo alespoň nějaký skvost od Ringa Čecha…měl byt dobrej typ.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář