Obhájce pákistánské křesťanky Bibiové uprchl do Nizozemska

Amsterdam – Právní zástupce křesťanky Asii Bibiové, která byla před osmi lety odsouzena k trestu smrti za urážku islámského proroka Mohameda a nyní byla zproštěna viny, uprchl do Nizozemska. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Zprávu o příjezdu právníka Saifa Mulúka potvrdil agentuře nizozemský spolek Pomoc pro pronásledované křesťany (HVC). Ten podle některých informací už několik let finančně podporuje obhajobu Bibiové. Mulúk odcestoval z Pákistánu kvůli obavám o svůj život v sobotu. Agentuře AFP sdělil, že musel odjet, aby mohl Bibiovou dále zastupovat.

Bibiová byla v roce 2010 odsouzena k absolutnímu trestu za urážku proroka Mohameda. Pákistánský nejvyšší soud ji ale minulý týden zprostil viny s tím, že důkazní materiál byl vágní.

Soudní rozhodnutí vyvolalo demonstrace radikálních muslimů po celé zemi, kteří požadovali, aby žena byla veřejně oběšena. Demonstranti, kteří kromě oběšení Bibiové požadovali i smrt trojice soudců, kteří křesťanku osvobodili, blokovali silnice, jež spojují Islámábád s jinými velkými pákistánskými městy. Protesty skončily až poté, co pákistánské úřady slíbily, že propuštění Bibiové odloží a nedovolí jí opustit zemi.

 

Autor: ČTK  Foto: Wikimedia Commons, Amsterdam, ilustrační 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář