Objevte sílu křesťanských meditací v broumovském klášteře

Národní kulturní památka – benediktinský klášter v Broumově – pravidelně pořádá víkendové meditační semináře Jasná, klidná a celistvá mysl. Semináře vede farář a vikář Církve československé husitské Vladimír Volráb, který je zároveň národním koordinátorem Světového společenství pro křesťanskou meditaci v České republice.

Věděli jste, že praxe ticha významně redukuje stres a psychické problémy, jako jsou úzkost či deprese? Že meditace prospívá zdravějším osobním i pracovním vztahům? Lidé, kteří meditují, získávají nadhled, dokáží se lépe koncentrovat a lépe reagují na změny a nastalé problémy. V dnešní rychlé době umožňuje pravidelná meditace efektivněji rozpoznávat důležitost informací a pomáhá stanovovat priority.  Duchovní tradice navíc vidí v meditaci více než jen další techniku ke spokojenému pracovnímu a osobnímu životu. Zkušenost ticha umožňuje objevit a vnímat spirituální dimenzi člověka a vést ho tak k plnosti života v růstu a rovnováze.

Mnoho vlivných a úspěšných osobností světového byznysu zařadilo meditaci do své každodenní praxe. Už například zakladatel firmy Apple, Steve Jobs, řekl: „Pokud se posadíte a začnete se pozorovat, zjistíte, jak nepokojná je vaše mysl.“ A Vladimír Volráb k tomu dodává: „Meditace, tím, že jde o zkušenost, že nejde o koncept, že nejde čistě o učení, tak může nabídnout dnešnímu světu – ateistům nebo agnostikům – způsob, jak prohloubit svůj život, jak se otevřít hlubší realitě. Potom člověk může začít definovat, co se v něm děje, jak ten svůj život pochopit a uchopit.“ 

Termíny meditačních seminářů pro tento rok:

11.–13. 3. 2022
11.–14. 8. 2022 meditační seminář pro rodiny (volnější podoba semináře s bohatým doprovodným programem)
11.–13. 11. 2022 

Víkendový meditační seminář v klášteře zahrnuje teoretické přednášky o meditaci a jejím přínosu pro profesní a osobní život, psychologické a odborné pohledy na meditaci a praktické návody, jak meditaci začlenit do každodenního života. Nedílnou součástí semináře je společná meditační praxe. Kromě toho je možné v klášteře nalézt tolik potřebný odpočinek a ztišení v krásném barokním prostředí. 

Cena víkendového semináře je 4 780,- Kč + DPH, včetně ubytování  v renovovaných mnišských celách, stravování, které bude opravdovým zážitkem, prohlídky kláštera a exkurze do Broumovských stěn. Kontakt a více informací: ma@klasterbroumov.cz.


Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář